Další rána pro Šumperk! Přišel o gólmana, neprošel fyzickými testy

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Prvoligový nováček z Šumperka hlásí další ztrátu. U týmu končí brankář Michal Wanecki, klub o jeho nečekaném loučení informoval na svých webových stránkách.

Generali Česká Cup

24letý gólman, který k Drakům přišel loni po tříletém působení v Opavě, neprošel fyzickými testy. Závěry z jeho lékařského posudku neumožňují plné profesionální zatížení.

„Je mi nesmírně líto závěrů odborného posudku, ale režimové opatření, podprůměrná fyzická zdatnost a omezení zátěže musí klub vzít v úvahu,“ líčí šéf Vladimír Velčovský.

„Hráč nevyužil měsíční lhůty k nápravě stavu a rozhodl se ukončit působení v klubu,“ dodává Velčovský ke konci brankáře, za nějž začal intenzivně hledat adekvátní náhradu.

Michal Wanecki výrazně přispěl k návratu Draků do první ligy. Byl to on, kdo z tria gólmanů zapsal největší porci minut, více než pokračující Marek Peksa a Dalibor Venouš.

„Hráč nevyužil měsíční lhůty k nápravě stavu a rozhodl se ukončit působení v klubu.“

Wanecki hokejově vyrostl ve Vítkovicích, ale šanci v extralize nedostal. Maximem mezi muži je pro něj druhá liga, v níž za poslední čtyři roky odchytal dohromady 75 duelů.

Pro Šumperk je to další rána poté, co už o den dřív oznámil konec po dvanácti letech 36letý obránce Tomáš Sedlák, který se rozhodl ukončit profesionální hráčskou kariéru.

Aktuální kádr Draků

Brankáři:
Marek Peksa, Dalibor Venouš.

Obránci:
Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Marek Haloda, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha.

Útočníci:
Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz