Další posila pro Vsetín! Na česká kluziště se vrací po třech letech

Foto: hc-vsetin.cz

Ofenzivní řady prvoligového Vsetína posílí útočník Pavel Klhůfek, který poslední tři sezony působil ve slovenských Košicích. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

„Pavel má všechny předpoklady pro to, aby byl tahounem a jednou z nejvýraznějších osobností týmu, který na novou sezonu tvoříme. Věříme, že tyto ambice v průběhu sezony naplní. Má dobré zakončení i nahrávku, je komplexní hokejista,“ tvrdí vsetínský trenér Roman Stantien.

Pavel Klhůfek má na kontě 204 extraligových startů za mateřský Zlín, Slavii a Chomutov, nejvyšší soutěž si zahrál i v mezinárodní EBEL za Znojmo a na Slovensku ve Zvolenu a Košicích, za které válel poslední tři sezony. Teď se upsal Vsetínu, první ligu si zahraje po více než sedmi letech.

„Oslovil mě zájem a rychlé jednání ze strany klubu, stejně tak se mi líbí tým, který se ve Vsetíně tvoří. Velmi rychle jsme se domluvili také na podmínkách. Dlouho jsem Chance ligu nehrál, ale sledoval jsem ji na dálku. Těším se na novou sezonu a je to pro mě zase nová výzva,“ hlásí.

„Pavel má všechny předpoklady pro to, aby byl tahounem a jednou z nejvýraznějších osobností týmu, který na novou sezonu tvoříme.“

Poslední dvě sezony ve slovenské extralize mu vyšly skvěle. Košicím pomohl hned 88 body – ve 112 zápasech nasbíral 54 branek a 34 nahrávek. Rád by na to navázal i na Vsetíně, který se stane jeho třetí prvoligovou štací. Dřív působil v Berouně a krátce i v Havlíčkově Brodě.

„Chci pomoci Vsetínu, jak to jenom půjde. Ať už to budou góly nebo body. Vím, že se ode mě hodně čeká. Mám to takto mnohem raději, než kdybych si to měl přijít jenom zkusit a nic konkrétního by nezaznělo. Věřím, že budu jedním z nosných hráčů,“ říká sebevědomě 30letý útočník.

„Chci pomoci Vsetínu, jak to jenom půjde. Ať už to budou góly nebo body. Vím, že se ode mě hodně čeká. Věřím, že budu jedním z nosných hráčů.“

Ten přichází na Lapač s jasným cílem. „Můj cíl je, že chci s týmem dokonat to, co se loni nepodařilo. Udělat tady ten poslední krok. Tým na to máme a co jsem sledoval loni, chyběl k tomu kousek. Myslím, že letos není nemožné toho dosáhnout,“ přeje si pomoci vrátit Vsetín mezi elitu.

Klhůfek se dosud chystal individuálně a už se těší, až vyjede s Valachy poprvé na led. „Od konce sezony jsou to dva a půl měsíce, takže už se těším na led. Prvních čtrnáct dní bude asi klasicky náročných, než se do toho člověk dostane. Ale moc se těším, až se rozjedou zápasy a sezona.“

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín

Brankáři:
Maxim Žukov, David Sachr.

Obránci:
Ondřej Němec, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Marek Voženílek, Tom Ondračka, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, David Kajínek.

Útočníci:
Jan Berger, Štěpán Bláha, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Pavel Klhůfek, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek.

Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz