Další posila pro Vítkovice. Slovák Bodák mění Kanadu za extraligu

Foto: hc-vitkovice.cz

Co den, to posila. Po Miroslavu Svobodovi, Dominiku Lakatošovi a Davidu Kvasničkovi doplní vítkovický kádr slovenský obránce Martin Bodák. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Dvacetiletý zadák působil poslední čtyři sezony v zahraničí. Nejdřív prošel mládežnickým programem finské Tappary Tampere a nakoukl přitom i do tamní nejvyšší Liigy. Další dva roky hrál v zámoří, v kanadské juniorské WHL oblékal dres týmu Kootenay Ice.

Bodák byl dokonce kapitánem slovenské dvacítky

Rodák ze Spišské Nové Vsi v Kanadě sehrál celkem 117 zápasů, nasbíral v nich na beka velmi dobrých 56 bodů za 18 branek a 38 nahrávek. Bodák startoval na čtyřech MS hráčů do 18 a 20 let, naposledy v roce 2018 dokonce nesl na dresu kapitánské céčko.

„Je to mladý a perspektivní bek, navíc pravák, který už okusil roli lídra v reprezentaci na mistrovství světa dvacítek. Prošel mládežnickým programem Tappary Tampere ve Finsku. A také kanadskou juniorkou,“ představuje posilu vítkovický lodivod Jakub Petr.

„Výzva pro nás trenéry jej zapracovat do velkého hokeje a výzva také pro něj ukázat, že má na to, aby byl dlouhodobě platným hráčem v české extralize.“

„Výzva pro nás trenéry jej zapracovat do velkého hokeje a výzva také pro něj ukázat, že má na to, aby byl dlouhodobě platným hráčem v české extralize,“ dodává Petr k příchodu Bodáka, který se stal tento týden už čtvrtou posilou v kádru ostravského klubu.

Po potvrzených odchodech Patrika Bartošáka, Jakuba Lva a Lukáše Kucsery v Ostravě postupně přivedli brankáře Miroslava Svobodu z Dornbirnu, útočníka Dominika Lakatoše z Liberce, zadáka Davida Kvasničku z Plzně a teď dalšího beka Martina Bodáka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz