Další porod už snad nebude, směje se Reichel. Stihne Voráček Lotyše?

Foto: Vladimír Koča

16. května 13:14

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Národní tým se na houževnaté Lotyše chystal bez svého kapitána Jakuba Voráčka, kterému se brzy ráno v Uherském Hradišti narodil syn Matěj.

Nový fanshop

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

„Váží skoro čtyři kila a měří přes padesát centimetrů, takže výborná základna. Je nádhernej! Markétka všechno perfektně zvládla a je v pořádku. Jsem na ni opravdu moc pyšnej. Oba jsme moc šťastní," líčil šťastný otec na svém oficiálním facebookovém účtu.

Jakub Voráček spěchal brzy ráno do Uherského Hradiště, kam jel společně s manažerem týmu Janem Černým. Český kapitán chyběl na tréninku, v bitvě s Lotyši by neměl chybět. „Věřím, že večerní zápas stihne," řekl novinářům asistent trenéra Robert Reichel.

Komplikace to podle něj nejsou. „Vždycky se to nějak zařídí. Stalo se, je to příroda, nevidím v tom problém. Morava je blízko, je to jednodušší v tom, že sednete do auta a za chvíli jste tam," uvedl Reichel, jehož těší, že porod přišel právě v těchto dnech.

„Myslím, že i pro Vorase je příjemné, že se to stalo už teď. Nemusíme to řešit pak někde dál v turnaji." Voráček je už druhým hráčem, jenž spěchal k porodu. Před pěti dny to stejné potkalo Patrika Bartošáka. „Ale další porod už snad nebude," smál se Reichel.

Ten nechtěl potvrdit, který z gólmanů půjde mezi tři tyče. „Bude chytat jeden z gólmanů, kteří byli na ledě. Oni to vědí a jsou připravení," řekl český asistent. Na ledě byli Patrik Bartošák s Pavlem Francouzem a dá se čekat, že volba padla na třineckou posilu.

Poprvé na turnaji se představí Petr Zámorský a Radek Faksa, kteří byli dopsáni na soupisku. Zámorský naskočí v obranné dvojici s Davidem Skleničkou, Faksa v útoku s Jakubem Vránou a Ondřejem Palátem. Mimo hru jsou Filip Chytil a Milan Gulaš.

Češi věří, že po porážce 0:3 s Ruskem zase zaberou a naváží na úvodní výhry 5:2 nad Švédskem a 7:2 nad Norskem. „Víme, že proti nám bude stát těžký soupeř, musíme se na to připravit. Ale síla mužstva je taková, že jsme schopni Lotyše porazit," řekl na závěr.

Předpokládaná sestava na Lotyšsko:

Bartošák (Francouz) – Gudas, Kolář, Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Zámorský, D. Sklenička – J. Voráček, Simon, Frolík – J. Vrána, Faksa, Palát – Řepík, Jan Kovář, D. Kubalík – H. Zohorna, T. Zohorna, Jaškin.

Ohlasy českých hráčů před Lotyši:


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz