Další otazníky odkryty. Zlín už má jasno o brankářském postu

Foto: hokej.zlin.cz

Ve Zlíně už mají jasno o obsazení brankářského postu. Jasné jedničce Liboru Kašíkovi budou krýt záda Daniel Huf a Michal Kořének, na něž Berani uplatnili opci. Klub o tom informoval na svém webu.

partneři českého hokeje

„V extraligovém kádru jsou jako perspektivní mladí gólmani. Dan nakoukl během letošní sezony velmi směle do extraligy a je velikým příslibem do dalších let. Michal nastupoval ještě za juniory, známe ho dobře z přípravy, má na za sebou již pár zápasů za seniory ve druhé lize,“ říká hlavní trenér a sportovní manažer Robert Svoboda.

„Dan je velikým příslibem do dalších let.“ 

Dvacetiletý Daniel Huf zasáhl v uplynulé sezoně extraligy do 10 zápasů, celkem odchytal 352 minut s úspěšností 90,64 procenta a průměrem 2,73 inkasované branky na zápas. Beranům pomohl při vítězných duelech na Kometě, kde zapsal dokonce čisté konto, doma s Hradcem Králové a vychytal i úspěšné nájezdy na třineckém ledě.

„Měl jsem v uplynulé sezoně za cíl odchytat pár utkání v extralize a vyhrát domácí zápas, což se splnilo. Od dětství jsem si přál vychytat výhru na zlínském ledě před skvělými fanoušky. Byly to obrovské emoce a krásné okamžiky. Právě to mě žene do další usilovné práce, mám motivaci se dál zlepšovat a bojovat o pozici v týmu,“ hlásí Huf.

Nastupoval i v prvoligovém Prostějově, kde zapsal 16 startů. „Na Hané jsem byl na zkušenou už loni. Letos jsem tam chytal ve druhé polovině sezony už pravidelně. Gólman se cítí jinak, když chytá zápasy. Poctivě jsem trénoval a přiklonilo se mně i štěstí. Děkuji oběma klubům, že se domluvily na spolupráci a byl jsem v zápasovém vytížení.“

Devatenáctiletý Michal Kořének nastupoval v letošní sezoně za juniory a připsal si rovněž tři starty ve druhé lize za Moravské Budějovice. Dřív se představil i v barvách Valašského Meziříčí a Hodonína. Mezi tuzemskou elitou ještě šanci nedostal, ale jako patnáctiletý dorostenec byl před čtyřmi lety na střídačce při domácím zápase s Plzní.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz