Další ofenzivní posila pro nováčka, Jankovský jde ze Slavie do Poruby

Foto: hc-slavia.cz

Prvoligový nováček z Poruby hlásí příchod další posily do ofenzivy. Novou akvizicí Ostravanů je útočník Václav Jankovský, který poslední dvě sezony hrál v první lize za pražskou Slavii. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Plekanec Chance liga

Šestadvacetiletý útočník pronikl do světa mužského hokeje v druholigovém Kolíně, odkud si ho v sezoně 2016-17 vytáhla Slavia. Václav Jankovský si v Edenu nevedl vůbec zle a za dva ročníky stačil v 97 zápasech nasbírat 46 bodů za 19 branek a 27 nahrávek.

Slavia změnila koncepci, takže se jedná trochu o vynucený odchod

Působení v pražském klubu je pro tuto chvíli uzavřenou kapitolou, Jankovský si zahraje první ligu v Porubě. „Slavia změnila koncepci, takže se jedná trochu o vynucený odchod,“ přiznává útočník, jenž už se na novou štaci těší, ačkoli jde do neznámého prostředí.

„Je to tak, jde o úplně novou zkušenost. Kluky osobně neznám, ale věřím, že nebude problém se poznat. Herně se těším celkově na nový styl. A co se týče zázemí, tak jej neznám, ale těším se, až jej poznám,“ líčí dravec, který věří, že naváže na výkony ze Slavie.

Myslím, že play off by mělo být reálné. A v něm se může stát cokoliv

„Můj osobní cíl je hlavně pomoct týmu k dobrým výsledkům. Góly, ale taky bojovností,“ říká Jankovský po přesunu k nováčkovi druhé nejvyšší soutěže. „Myslím, že play off by mělo být reálné. A v něm se může stát cokoliv,“ ví nová útočná akvizice Ostravanů.

Ti před návratem do první ligy přivedli šestou posilu. Už dřív RT TORAX představil další čtyři ofenzivní esa. Vítkovické mladíky Jakuba Illéše, Jana Hudečka, Vojtěcha Tomiho a navrch také Petra Kanka z Havířova. Do obrany přišel vsetínský Filip Dundáček.

Foto: hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz