Další obrat Pirátů. Nevím, čím to je, ale máme to, culí se Lukeš

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti ve 36. kole Tipsport extraligy porazili Hradec Králové v nastaveném čase 3:2, čímž prodloužili sérii vyhraných duelů za dva body už na čtyři po sobě jdoucí utkání. Faktem je, že ve všech zmíněných zápasech soupeř vstřelil první gól, na který ale Chomutovští zareagovali, a nakonec si vzali bonusový bod. V bráně se pokaždé představila nová jednička chomutovského brankoviště Štěpán Lukeš.

Plekanec Chance liga

Piráti otočili duel v Liberci, poté doma s Plzní, derby v Litvínově i střetnutí s Hradcem Králové. Celkem vybojovali osm bodů za tři výhry v prodloužení a jednu po nájezdech. „Nevím, čím to je, ale je hlavní, že to máme. Na začátku sezony nás to trápilo, sice jsme vedli, ale potom jsme ztráceli zápasy na konci. Teď je to obráceně, ztrácíme, ale potom doháníme. Zatím to vychází, takže doufám, že to vydrží,“ přál si Štěpán Lukeš.

V posledních čtyřech zápasech svěřenci kouče Vladimíra Růžičky prohrávali, ale až na výjimečnou přestřelku s Plzní ukazovala světelná tabule po šedesáti minutých nerozhodný stav 2:2. „Pokaždé když vlezu do brány, je to prodloužení za stavu 2:2,“ culil se mladší z bratrů Lukešových.

„Prodloužení nám poslední dobou jdou, jsme hodně na puku."

Všechna čtyři prodloužení absolvoval gólman z hokejové rodiny původem z Kadaně, což činí přibližně sedmnáct minut navíc. „Náročné to není. Je to pět minut. Prodloužení nám poslední dobou jdou, jsme hodně na puku, takže já moc práce nemám,“ uvedl někdejší mládežnický reprezentant.

Piráti se v posledních kolech střetli s dvěma týmy z čela tabulky – s první Plzní padlo třináct gólů a Mountfieldem pouze pět. „Hradec dobře brání. Čekalo se na chyby a kdo je potrestá. My jsme chyby udělali první, oni je potrestali. Potom jsme šli do brány, chtěli jsme dát gól a vyšlo to,“ popisoval.

Dlouho vyrovnané utkání s Východočechy se během druhé třetiny a začátku závěrečného dějství přiklonilo na stranu hostů, kteří šli do vedení 2:0. Potom Chomutovští zásluhou Martina Šťovíčka a Petra Koblasy vyrovnali. „Dostali jsme druhý gól, což nás naštvalo. Otevřeli jsem hru a šli jsme do brány, z čehož jsme dali dva góly,“ přiblížil Štěpán Lukeš.

„Nechci si žádný tlak připouštět, protože by to mohlo být špatné."

Chomutovská obrana propustila hráče z krajského města několikrát do samostatného úniku, který však neproměnili. Nejhorší byl nájezd Michala Dragouna, který předčil i únik kapitána Jaroslava Bednáře. „Za stavu 1:2 ve třetí třetině v naší početní výhodě ujížděl hráč po levém křídle. Věděl jsem, že bude střílet, tak jsem si proti němu vyjel, ale on si mě potáhl. Naštěstí už byl v úhlu a netrefil to,“ uzavřel mladý brankář.

Po odchodu Jána Laca do Sparty se jednadvacetiletý gólman posunul z týmové dvojky do čela. „Nepřipouštím si to. Jsem rád, za každý zápas, ale převážně za body, které teď sbíráme,“ vzpomněl na výhry. „Něco cítím, ale nechci si žádný tlak připouštět, protože by to mohlo být špatné. Zatěžoval bych si hlavu,“ uzavřel Štěpán Lukeš.

Sestřih zápasu Piráti Chomutov – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz