Další obránce na soupisce Zubrů. V Přerově pokračuje mladý talent

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Na soupisku Přerova pro novou sezonu přibyl třetí obránce, v kádru Zubrů se pokusí prosadit Tomáš Dřímal. Mladý talent je odchovancem Zlína, cenné zkušenosti sbíral ve Skandinávii. Teď chce udělat další krok v kariéře, za hokejisty Přerova touží pravidelně hrát Chance ligu. O podpisu smlouvy s Dřímalem informuje klub na svém webu.

Fanshop národního týmu

K patřičným výkonům v soutěží jsou zapotřebí zkušenosti, ale i elán mladíků. Do druhé skupiny Zubrů patří Tomáš Dřímal. V roce 2017 se rozhodl odejít do finského klubu TUTO Turku. Loni se vrátil, absolvoval zkoušku v Přerově, během níž sehrál pět přípravných utkání. Načež znovu vyrazil na sever Evropy.

„S trenéry jsme se dohodli, že by bylo nejlepší, kdybych začal sezonu ve Finsku. Dál jsme ale byli v kontaktu a nějak se domlouvali,“ vysvětluje na webu přerovského klubu. Za juniorku Turku sehrál v uplynulém ročníku 11 soutěžních utkáních a poté vyrazil zpátky k domovu.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

V Přerově pomáhal juniorce, i s play off sehrál 25 střetnutí, zaznamenal čtyři branky a 14 asistencí. Prožil také premiéru v Chance lize, celkově v ní zatím stihl tři duely. Sedm startů zapsal ve druhé lize, coby zadák Hodonína vstřelil gól a přidal nahrávku. „Získal jsem rozhled v seniorském hokeji, do něhož jsem zasáhl první rok, a také zkušenosti,“ kvituje.

Teď chce definitivně zvládnout klíčový přechod a získat pevné místo v kádru Zubrů. „Tomáš je dalším z mladých hráčů, které jsme podepsali. Naskočil už loni a určitě nezklamal. Má potenciál se dále zlepšovat a říci si o větší roli v mužstvu,“ konstatuje na adresu Dřímala sportovní manažer Pavel Hanák.

Devatenáctiletý rodák ze Zlína ví, že má před sebou důležité období. A velkou výzvu. „Rozhodně se chci zlepšit. Uvidíme, jak se mi to bude dařit. Podle toho se budu rozhodovat, co bude dál. Mám ale v plánu zůstat v Přerově déle než jednu sezonu," hlásí Dřímal závěrem v rozhovoru pro klubový web.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz