Další nové tváře pro Karlovy Vary? Energie testuje trojici mladíků

Foto: Twitterový účet HC Energie Karlovy Vary

29. července 2019, 19:20

David Jahoda

Západočeská Energie přivedla do svého týmu před startem nového ročníku Tipsport extraligy už devět hráčů. A řada přírůstků bude možná ještě delší. O místo v Karlových Varech se totiž v rámci zkoušky poperou tři mladíci – obránci Ondřej Gabrhelík s Adolfem Strakou a útočník Ján Blaško (na snímku).

Aplikace Tipsport extraligy

Dvaadvacetiletý zadák Ondřej Gabrhelík, jenž má působivé míry 192 centimetrů a 100 kilogramů, hrál poslední dvě sezony v zámoří. Minulý ročník dřel za Elmira Enforcers v americké Federal Hockey League. Odehrál 32 utkání a připsal si šest bodů (2+4).

Rok předtím strávil v týmu Fresno Monsters, který je účastníkem juniorské Western States Hockey League. Než se vydal na zámořskou štaci, oblékal v mládežnických kategorií dres Vítkovic a Zlína. 

Nejstarším z celé trojice testovaných je obránce Adolf Straka, jemuž bude v listopadu 23 let. Svými proporcemi se dost odlišný od Gebrhelíka – měří 182 centimetrů a váží 74 kilogramů. V mládežnických letech strávil většinu doby v pražské Slavii, jako junior ale pomáhal i Berounu.

První starty v kategorii dospělých si připsal v Jindřichově Hradci. Odtud se také po sezoně 2016/17 vydal na Slovensko, kde poslední dva ročníky válčil za druholigovou Skalicu. V minulé sezoně během 48 zápasů zaznamenal osm bodů za pět gólů a tři asistence.

V aktuálně osmnáctičlenné útočné řadě Karlových Varů pak bude pro sebe chtít uzmout místo Ján Blaško. Ze tří mladíků, kteří budou usilovat na západě Čech o kontrakt, je nejmladší (20 let), ale taky suverénně nejvyšší (197 centimetrů). Pokud by trenéra Martina Pešouta zaujal, byl by tou vůbec nejvyšší karlovarskou věží. 

Blaško je odchovancem brněnské Komety, v mládežnických kategoriích si ale zahrál i za tamní Warrior, od sezony 2015/16 se pak přesunul do Vítkovic. V minulém ročníku vystřídal celkem tři týmy – 19 zápasů odehrál za vítkovickou juniorku, osm duelů za druholigovou Orlovou, a nakonec zkusil štěstí za Atlantikem, kde s bilancí 23 utkání a 7 bodů (5+2) působil v americké North American Hockey League za tým Odessa Jackalopes.

Kdo z nich si řekne o extraligovou štaci? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz