Další nájezdy? Věřili jsme si, říká Ujčík. Žukov není Cimrman, drží Jihlavu

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Přesně před týdnem teprve postoupila do semifinále, o týden později je Jihlava jeden zápas od finále. Svěřenci Viktora Ujčíka podruhé v sérii se Vsetínem zvládli nájezdy, znovu rozhodl Tomáš Havránek. Ve středu už tak mohou hokejisté Dukly v nejkratším čase proklouznout do boje o postup.

Aplikace Tipsport extraligy

A kdyby vyšlo i finále? „Chceme letos vyhrát všechno, co půjde. A co bude potom, to už necháme na manažerech a lidech, kteří budou kompetentní k tomu zajistit třeba extraligu pro Jihlavu,“ říká hlavní trenér Viktor Ujčík. Ten také rozebral třetí zápas série, sebevědomí týmu a výkony brankáře Maxima Žukova.

Šli jste do třetího zápasu o něco klidněji, když jste měli za sebou dva vítězné zápasy doma v Jihlavě?
Věděli jsme, že třetí zápas bude strašně důležitý pro další vývoj série, chystali jsme na to kluky. Zároveň jsme věděli, že domácí tady na tom malém place jsou nebezpeční, mají vše vyzkoušené, znají úhly odrazů a všechno cpou do branky ze všech pozic. Musím říct, že hokej na malém hřišti zvládají velmi dobře. K tomu všemu dobrý pohyb v pásmu, kolikrát jsme měli problém to pobrat.

Utkání bylo celkově hodně vyrovnané, souhlasíte?
Myslím si, že jsme domácí nepustili do souvislejšího tlaku, možná ve druhé třetině nás chvíli motali, navíc jsme měli vzdálenou střídačku. Kluci zabojovali, zvládli to na hranici bojovnosti a pochytali spoustu střel. Domácí si museli dávat pozor na zadní vrátka a později už nespustili asi takový kolotoč, jaký chtěli.

„Za domácí dali dva góly kluci, které jsme to naučili. Bylo to pro ně jednodušší."

Podruhé v sérii rozhodovaly až nájezdy…
Určitě není sranda pro domácí prohrávat 0:2 na zápasy a jít za stavu 1:1 do prodloužení. Sami jsme si to letos vyzkoušeli několikrát a musím před kluky smeknout, protože v okamžicích, kdy se to lámalo, v sobě našli ještě nějakou sílu a nájezdy, to je loterie. Za domácí dali dva góly kluci (Adam Zeman a David Březina, pozn. red.), které jsme to naučili. Bylo to pro ně jednodušší. (usmívá se) Nechci to nijak zlehčovat, protože jak Zemič, tak Břízka jsou do nájezdů hrozně šikovní hráči.

Cítili jste větší sebevědomí před prodloužením, respektive nájezdy?
Mohli jsme si věřit. Kdybychom zápas ztratili, tak furt máme o den později možnost si to uhrát znovu. Kluci, co dali góly, to provedli úplně perfektně. A Max (Maxim Žukov, pozn. red.) dostal dva góly těsně nad ledem, v nejhorší výšce pro gólmana, navíc k tyči. Zbytek skvěle chytil a zase rozhodl.

Jednou z klíčových postav série je právě Maxim Žukov, který prožívá pozoruhodnou sezonu. Prokazuje nyní svou kvalitu?
Už jsme si z toho dělali srandu, protože jsme o něm jednali už od září a pořád se u nás neobjevoval. Dokonce jsem se ptal Petra Jaroše, jestli to není Jára Cimrman, protože se o něm taky jen mluvilo, ale nikdo ho nikdy neviděl. Musím před ním ale smeknout. Když přijel, tak hned na prvním tréninku vypadal velmi slušně. Každým tréninkem to jenom potvrzoval.

Dvakrát za sebou inkasoval jen jeden gól.
Roste zápas od zápasu, sebevědomí mu roste a to je pro gólmana hrozně důležité. Je výborný. Obecně mám tuhle (ruskou) národnost zařazenou někde jinde, ale tohle je usměvavý kluk, pracovitý a komunikativní.

„Obecně mám tuhle národnost zařazenou někde jinde, ale tohle je usměvavý kluk, pracovitý a komunikativní."

Na co navázat a co případně změnit před středečním čtvrtým zápasem semifinále?
Je to pro nás další plus, že jsme znovu otáčeli. Poslední krok bude určitě těžký, ale chceme ho zvládnout v co nejkratší době. Věříme si i po fyzické stránce. Jsme rádi, že máme třetí bod a další zápas na Vsetíně před sebou. Nějakým způsobem jsme nedávno zvrátili sérii proti Litoměřicím a určitě nechceme dopustit to, aby se to opakovalo proti nám ze strany Vsetína. Uděláme maximum pro to, abychom sérii ukončili už ve středu.

Útok na extraligu jste před sezonou nevyhlásili. Máte už vymyšlené varianty, kdyby postup opravdu vyšel?
Chceme letos vyhrát všechno, co půjde. A co bude potom, to už necháme na manažerech a lidech, kteří budou kompetentní k tomu zajistit třeba extraligu pro Jihlavu. Tenhle tým má sílu a odhodlání, chceme vyhrávat.

„Tenhle tým má sílu a odhodlání, chceme vyhrávat."

Hráli byste na cizím stadionu, například v Pardubicích?
Je to hrozně daleko, ještě jsme nevyhráli sérii nad Vsetínem. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz