Další mladíček na scénu! V extralize debutuje 16letý Szturc

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Stanislav Svozil už si v Tipsport extralize stačil udělat slušné jméno. Dnes do soutěže ve Zlíně poprvé nastoupil druhý hráč ročníku 2003 – útočník Gabriel Szturc z Mladé Boleslavi!

Aplikace Tipsport extraligy

Šestnáctiletý Szturc „neleští“ lavičku – trenéři Rulík s Paterou ho zařadili do druhé formace po bok Žigy Jegliče a Davida Šťastného.

Bruslaři museli reagovat na početnou marodku. Po nedělním zápase s Kladnem jim ze sestavy vypadli i Jakub Klepiš s Radimem Zohornou, sáhli proto do mládežnických kategorií. Do pátečního utkání ve Zlíně poslali talentovaného forvarda, jenž absolvuje debut v nejvyšší české soutěži.

Gabriel Szturc působí v akademii Mladé Boleslavi prvním rokem, před sezonou do ní přišel z Havířova. Letos nastoupil ke dvaceti zápasům v juniorce, kde nasbíral sedmnáct bodů (5+12), stejně jako v dorostu (10+7), tam mu ovšem stačilo jedenáct startů.

Zároveň patří k nejpravidelnějším reprezentantům České republiky. S národním mužstvem U17 získal v listopadu bronzovou medaili na turnaji World Hockey Challenge, v probíhající sezoně má na kontě sedm bodů (1+6) ve 21 utkáních.

Szturc je téměř o tři čtvrtě roku mladší než Stanislav Svozil. Do extraligy naskočil ve věku šestnácti let a čtyř měsíců.

Se známým útočníkem Romanem Szturcem ho příbuzenský vztah nespojuje, přestože oba pocházejí z Karviné.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz