Další kolaps Motoru! Prospal mluvil o změnách v kádru a chválil Kubíčka

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

Hokejisté Českých Budějovic nezvládli další dobře rozehraný zápas. Po kolapsu ve třetí třetině si z ledu vedoucí Sparty odvezli jasnou prohru 2:6. „Nemám pro to už vysvětlení. Je to ubíjející, frustrující. My se prostě v určitých chvílích porážíme sami,“ kroutí hlavou kouč Václav Prospal.

Aplikace Tipsport extraligy

Motor přitom vlétl do souboje prvního s posledním parádně, dobrým pohybem si hned ze startu vynutil dva sparťanské fauly a když pak mladík Šimon Kubíček svým premiérovým extraligovým gólem v čase 5:07 otevřel skóre, vedl na střely jasně 8:0.

V tu chvíli si ještě mohl hostující kouč libovat nad výkonem svých svěřenců, zato na sparťanské střídačce bylo pořádně rušno. Katastrofální vstup do utkání, jak jej sám nazval, nenechal Josefa Jandače klidným a v komerční pauze měl hráčům co říct.

Sparta se zvedla, přesto Jihočeši nadále živili naději na bodový zisk, když ještě na startu třetího dějství hráli 2:2. Jenže jako už několikrát v sezoně slibně rozjeté střetnutí ztratili, během deseti minut čtyřikrát inkasovali a po dalším kolapsu podlehli 2:6.

„Tohle je obrázek celé naší sezony. Utkání jsme měli výsledkově slušně rozehrané, pak přijde pasáž, kdy začneme dělat hrubé individuální chyby v našem obranném pásmu, celá naše hra se rozsype a je po zápase,“ nechápe trenér Václav Prospal.

Ten po operaci kolene koučoval znovu jen v sedě s nataženou nohou a hlavně ve třetí třetině bylo vidět, jak to s ním pořádně šilo. „Nenechává mě to klidným. Hokej jsem prožíval jako hráč, prožívám ho i jako trenér. Neumím tam stát jako socha.“

Opakující se individuální chyby, které vedly ke ztrátě utkání, si už nedovede vysvětlit. „Pokud se pořád opakují, tak asi budeme muset začít apelovat na vedení, abychom přivedli hráče, kteří je dělat nebudou. Je to ubíjející a frustrující,“ soptí Prospal.

Těšit jej může aspoň výkon 19letého beka Šimona Kubíčka, který se po MS hráčů do dvaceti let vrátil na jih Čech a pomohl Motoru už ve třetím duelu. Na Spartě sehrál přes 22 minut (nejvíc ze všech hráčů) a své zdařilé představení ozdobil také gólem.

„Není to o tom, jestli jsem mu dal šanci. Ten kluk si to uhrává. Je jedině dobře, že je takový hráč, který už se do Států nebude vracet, chce tady zůstat a hrát. Chytil šanci za pačesy a není důvod, proč by na led nechodil, když se nebojí hrát,“ pokyvuje.

Sám Kubíček asi ani nečekal, že by v Motoru dostával tolik prostoru. „Jsem za takový čas na ledě hrozně rád a budu se snažit důvěru trenérů nadále splácet. A první gól? Dobrý, ale daleko lepší by bylo, kdybychom si odvezli nějaké body,“ hlásí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz