Další Kaše v NHL? Bývalá hvězdička Pirátů je v prvním týmu Flyers

11. prosince 2019, 18:01

Václav Jáchim

Zámořskou NHL už delší době úspěšně válí Ondřej Kaše, blízko velké premiéry ve slavné lize je nyní jeho mladší bratr David. Někdejší hvězdička Pirátů a vicemistr světa 2014 do 18 let byl vedením Philadelphie povolán z farmy do prvního týmu.

Esport hokejová liga

David Kaše by se úvodního duelu NHL mohl dočkat už v noci na čtvrtek, kdy Flyers hrají v Denveru proti Coloradu. Dvaadvacetiletý rodák z Kadaně dostal první pozvánku do hlavního týmu Letců poté, co ze sestavy trenéra Vigneaulta na nějakou dobu vypadl zraněný Travis Konecný.

Samotná pozvánka do prvního týmu ještě start v NHL nezaručuje, takový Michael Špaček z Winnipegu by mohl vyprávět. Ovšem David Kaše je blízko. Kluboví bossové o něm dobře vědí, hokejista s reprezentačními zkušenostmi působí v organizaci druhým rokem. A navzdory některým zdravotním potížím si vede zdatně.

V letošní sezoně zatím David Kaše nastupoval za rezervní tým Lehigh Valley Phantoms, během 21 utkání AHL zaznamenal tři branky a stejný počet nahrávek. Pod křídly Flyers se ocitl na draftu 2015, kdy ho klub získal v pátém kole výběru – konkrétně ze 128. pozice.

Mladší bratr Ondřeje Kašeho z Anaheimu prokazoval talent na všech věkových úrovních. Účastník tří šampionátů dvacetiletých 2015-2017 odešel před dvěma lety z Chomutova do švédské Mory, kde získal velmi cenné zkušenosti. „Mým snem je NHL, ale dobře vím, že k jeho splnění vede dlouhá cesta. Musím být trpělivý," uvedl tehdy.

Vynikající bruslař a technik, který velmi dobře předvídá a čte hru, si druhým rokem buduje pověst mezi užšími zámořskými mantinely. Loni v květnu uzavřel s Philadelphií tříletý nováčkovský kontrakt, přičemž jeho průměrný roční příjem činí 768.333 dolarů při pobytu v prvním týmu a 70 tisíc dolarů na farmě. Bývalý talent Chomutova v uplynulé sezoně sehrál vinou zranění za Lehigh Valley jen 40 utkání AHL, připsal si v nich osm branek a 15 asistencí.

Foto: moraik.se

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz