Další Kanaďan v Motoru, Jihočeši zkoušejí střelce Davida Gilberta

Foto: fehervarav19.hu

Do přípravy prvoligových Českých Budějovic se připojí další Kanaďan. Tříměsíční zkoušku na jihu Čech podstoupí útočník David Gilbert, který naposledy působil v maďarském Fehérváru v mezinárodní EBEL.

Nový fanshop

Hlavní trenér Václav Prospal se netajil tím, že by ještě rád posílil mančaft na postu centra. To se povedlo, Jihočeši získali urostlého hráče, který byl před devíti lety draftován Chicagem.

Sedmadvacetiletý David Gilbert si však NHL nezahrál, do statistik zaznamenal jen 54 startů v nižší AHL či 211 v ECHL. V roce 2016 se rozhodl pro přesun ze zámoří na evropský kontinent.

Foto: fehervarav19.hu

Nejdřív hrál v Bordeaux, za které v 53 utkáních nasbíral 63 bodů (33+30) a stal se nejlepším střelcem francouzské ligy, loni v maďarském Fehérváru zapsal za 49 zápasů 31 bodů (15+16).

Teď zabojuje o místo v Motoru, stejně jako jeho krajan Cody Bradley. Gilbert přichází na jih Čech do konce října a pokud uspěje, jeho smlouva bude platit až do konce ročníku 2018-19.

Aktuální soupiska Motoru na sezonu 2018-19

Brankáři:
Petr Kváča, Jan Strmeň, Daniel Svoboda.

Obránci:
Zdeněk Čáp, Vojtěch Doktor, Stanislav Dosek, Daniel Dudáček, Mitchell Fillman, Ondřej Kachyňa, Zdeněk Kutlák, Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, René Vydarený.

Útočníci:
Jakub Babka, Martin Beránek, Cody Bradley, Miloslav Čermák, Jakub Čížek, Milan Dančišin, Jakub Doktor, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, David Gilbert, Martin Heřman, Jakub Káník, Vojtěch Krcho, Martin Novák, Pavel Novák, Rok Pajič, Roman Přikryl, Michal Silný, Jiří Šimánek, Vladimír Škoda, Ondřej Šulek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz