Další Fin v první lize? Litoměřice testují Korkiakoskiho

Foto: hokki.fi

S prvoligovými Litoměřicemi vyjede v červenci na led i finský útočník Markus Korkiakoski. „Přichází na zkoušku a uvidíme, jestli se osvědčí a zda s ním poté podepíšeme celosezonní kontrakt," uvedl pro klubové stránky generální manažer Jan Fišera.

Plekanec Chance liga

Šestadvacetiletý hokejista naposledy působil v elitní francouzské lize – za Štrasburk odehrál 25 utkání s bilancí 6+13.

Předtím patřil k výrazným osobnostem druhé nejvyšší finské soutěže. V Mestis má Korkiakoski za sebou i pětačtyřicetibodovou sezonu (včetně play off). „Máme na něj výborné reference. Reprezentuje finskou hokejovou školu a svou pracovitostí a nasazením by měl být vzorem pro naše mladé hráče," věří Fišera.

„Svou pracovitostí a nasazením by měl být vzorem pro naše mladé hráče."

Pokud Korkiakoski zástupce Litoměřic přesvědčí, bude druhým Finem v klubové historii. V sezoně 2013/2014 se na severu Čech po zranění rozehrál hvězdný Niko Kapanen, tehdy útočník pražského Lva.

Příští prvoligovou sezonu by mohli oživit hned tři Finové. Vsetín totiž před časem přivedl obránce Williama Mäkinena a forvarda Mikaela Kuronena. 

V uplynulém ročníku reprezentoval Finsko ve WSM Lize karlovarský Henri Tuominen. Po postupu Energie se rozhodl ukončit kariéru, dostal se totiž na leteckou školu a chce být pilotem.

Aktuální soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři: Martin Michajlov.

Obránci: Ondřej Buchtela, Michael Gaspar, Jiří Jebavý, František Klejna, Dominik Málek, Patrik Marcel, Aleš Pavlas, Ondřej Smetana.

Útočníci: Jaroslav Dvořák, Jakub Hašek, Martin Kadlec, Michal Machač, Michal Pochobradský, Ondřej Sýkora, Otakar Šik, Daniel Voženílek, Markus Korkiakoski.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz