Další esa pro Rusy: Kučerov, Vasiljevskij, Sergačev. Němci mají Draisaitla a Kahuna

Foto: Instagram Tampa Bay Lightning

20. dubna 11:00

Václav Jáchim

Hodně zajímavě budou vypadat soupisky týmů na mistrovství světa. Do Bratislavy a Košic míří řada hvězd NHL, chybět nebudou ani elitní ruští a němečtí hokejisté. Sborná už dřív získala několik zajímavých jmen včetně Ilji Kovalčuka, start oficiálně potvrdil také Jevgenij Malkin.

Nový fanshop

Rusové teď mají v kapse start dalších velkých posil. Z týmu Tampy Bay, který nečekaně vypadl už v prvním kole Stanley Cupu, potvrdili start na šampionátu vítěz letošního kanadského bodování NHL Nikita Kučerov (na snímku), obránce Michail Sergačev a nakonec také brankář Andrej Vasiljevskij.

Foto: Facebook Pittsburgh Penguins

O startu ruských hráčů z mužstva Lightning se v uplynulých hodinách spekulovalo, jejich účast posléze oficiálně potvrdil viceprezident ruského svazu Roman Rotenberg. „S hráči jsme v kontaktu, nyní už víme, kdy se připojí k ruské reprezentaci. U Ilji Kovalčuka to bude 22. dubna, Nikita Kučerov, Michail Sergačev, Jevgenij Malkin a Artěm Anisimov dorazí do 27. dubna," uvedl Rotenberg.

Všichni hokejisté prošli v klubech lékařskými prohlídkami, jejich zaměstnavatelé se startem souhlasí. „Máme také potvrzení o příjezdu od samotných hráčů," řekl Rotenberg. Určité otazníky chvíli panovaly v případě Andreje Vasiljevského, gólman Tampy ale na šampionátu bude také. „V kempu sborné by se měl hlásit 28. dubna," přiblížil Rotenberg v rozhovoru pro stránky ruského svazu. Vasiljevskij aktuálně podstupuje léčení, podle slov svého agenta se do tréninku zapojí nejdřív za deset dní.

Foto: leon-draisaitl.com

Posily z NHL hlásí také německá reprezentace. Už během pobytu v Karlových Varech se mluvilo o tom, že naše západní sousedy posílí na mistrovství světa Leon Draisaitl. Německý svaz to posléze oficiálně potvrdil. Kromě hvězdy Edmontonu budou k dispozici také obránce Korbinian Holzer z Anaheimu a útočník s českými kořeny Dominik Kahun z Chicaga.

„Máme radost, že všichni vyjádřili zájem hrát za Německo. Je to pro nás skvělá zpráva," uvedl sportovní manažer Stefan Schaidnagel. Holzer se podle jeho slov přidá k národnímu týmu v pondělí, Draisaitl a Kahun o den později. Němce po Velikonocích čekají dva duely Euro Hockey Challenge proti Rakousku, posily z NHL se v nich představí.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz