Další cena na Lapač. Útočníkem sezony se stal Rob

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Od letošní sezony se v Chance lize díky iniciativě webu Hokej.cz udělují individuální trofeje. Hlasování sportovních manažerů o nejlepším útočníkovi ovládl Luboš Rob.

HokejkaTV

Čtyřiadvacetiletý Rob po příchodu z Českých Budějovic zářil, vyhrál kanadské bodování a stal se i nejlepším střelcem soutěže.

V 56 zápasech se blýskl 65 body (39+26). Jeho 39 gólů je druhým nejlepším počinem v prvoligové historii. Víc branek než on nasázel v základní části pouze Vítězslav Bílek (sezona 2015/2016).

Rob na Vsetíně vytvořil fenomenální pětku s Antonínem Pechancem, Vítem Jonákem, Jakubem Teperem a Ondřejem Slováčkem (mimochodem nejlepším obráncem sezony).

V play off šly nicméně výkony Vsetína, včetně těch Robových, dolů. Rob získal ve dvanácti zápasech sedm bodů (4+3), Valaši vypadli v semifinále a druhé místo po základní části neuhájili.

I tak to ale byla pro Vsetín, ještě před dvěma lety účastníka druhé ligy, parádní sezona.

Rob po životním ročníku dostal laso z Plzně a odteď už bude bavit extraligové fanoušky. Do nejvyšší soutěže půjde coby nejlepší útočník Chance ligy.

O jeho individuálním ocenění rozhodla anketa patnácti sportovních manažerů (za každý prvoligový klub hlasoval jeden činovník). 

Přehled individuálních cen za sezonu 2018/2019

Nejlepší brankář: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší útočník: Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Stars tým: ?
Cena Tomáše Zelenky: ?

Luboš Rob.

Luboš Rob. | Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz