Dal gól nejlepšímu kamarádovi. On se z toho vzpamatuje, říká Beran

Foto: hcdynamo.cz

7. února 2018, 10:44

Adam Joska

V pardubické Tipsport areně se hrál přímý souboj o sedmou pozici, zároveň se vítěz mohl přiblížit jistotě předkola a možnosti atakovat Zlín na šesté příčce zajišťující čtvrtfinále. Liberec se sice ujal vedení, ale Pardubice zápas otočily a uhájily těsné vedení. Vítěznou branku dal Matěj Beran, který překonal svého nejlepšího kamaráda Romana Willa. „Jsem rád, že se mi to povedlo. On to zvládne,“ neskrýval radost pardubický střelec, pro nějž to byla výjimečná trefa.

Nový fanshop

„Byl to strašně těžký zápas, pro nás zároveň nejdůležitější v sezoně, to všichni víme. Jsem strašně rád, že jsme ho zvládli za tři body, Liberec je velmi silný soupeř. Neměli jsme úplně dobrý začátek, pak jsme hráli šest minut v oslabení, ale ubránili jsme to výborně, Ondra Kacetl chytal fantasticky, takže jsme šťastní,“ hodnotil pardubický útočník s číslem sedmdesát jedna na zádech, jehož tým ve 28. minutě jako první inkasoval z hole Pyrochty.

Hned v další minutě mohli domácí srovnat, proti Sýkorově střele pomohla Willovi tyč. „Říkali jsme si, že když se ubráníme, tak pak máme šanci mít také přesilovku.“ Beranova slova se ve druhé části potvrdila a Dynamo třetí nabídnutou možnost početní výhody využilo ke srovnání. „Dostal jsem puk, zavřel oči a jenom jsem to tam vystřelil, protože se nám teď příliš nedařilo dávat góly,“ usmíval se David Tomášek.

Byl to nejdůležitější zápas sezony, má jasno Beran

„Myslel jsem si, že jsem dal gól, ale Sachu Treilleho to trefilo, puk letěl nahoru a najednou prolétl mezi nohama gólmana. Já jsem to nevěděl, proto jsem se radoval a pak jsem viděl, že se Sacha radoval sám,“ popsal první branku Pardubic. „Občas se nám stává, že prohráváme, ale je super, že se hned vrátíme do zápasu a všichni bojujeme na sto padesát procent,“ je rád Beran. Pardubice svou bojovností dotáhly utkání do vítězného konce a připsaly si čtvrté domácí vítězství v řadě.

Rozhodující branka padla ve 46. minutě, Liberec se poté už jen marně pokoušel o vyrovnání, ke kterému mu nepomohlo ani odvolání brankáře už tři minuty před koncem. „Já moc hezké góly nedávám, ale i kdybych ho dal hlavou, tak mi to je úplně jedno, jak ty góly padají, hlavně že padají. Liberec taky nedal hezký gól, takže padly tři hnusné góly, ale naštěstí my jsme dali dva a jsme za to moc rádi,“ řekl Beran, který se dostal ke sraženému puku před brankou a poslal ho k levé tyči.

„Bylo to, jako když bych projel celé hřiště. Strašná euforie, jsem šťastný, že se to povedlo, ale je úplně jedno, kdy ty góly dává, hlavně že jsme to tam docpali, kluci to v závěru výborně ubránili a Ondra Kacetl podal výborný výkon,“ zářil Matěj Beran, pro kterého to byla speciální branka. Překonal totiž svého nejlepšího kamaráda a hned v něm propukla obrovská radost.

„Roman Will mi to vyčte. Když jsme si podávali ruce, tak mi řekl něco, co tady ani říct nemůžu. On se z toho ale vzpamatuje. Jsme odmala nejlepší kamarádi. Pocházíme oba z Třemošné, píšeme si a voláme každý den a navštěvujeme se vždy, když to jde. Pro mě je super, když hrajeme proti sobě a ještě když jsem mohl rozhodnout proti němu, tak je to něco extra,“ přiznal pardubický útočník.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec

V čem podle něj tkví pardubický úspěch? „Myslím si, že máme super partu, za druhé je nás tu půlka kabiny, která tady hrála loni a všichni si uvědomujeme, co už nikdy nechceme zažít. Myslím si, že i to nás žene hodně dopředu, aby se to už neopakovalo. Cizinci, kteří tu jsou, předvádí výborné výkony. Držíme při sobě, hrajeme jeden pro druhého a právě to nám pomáhá zápasy vyhrávat,“ pokyvoval.

Sedmým Východočechům zbývají do konce základní části odehrát čtyři kola, šestému Zlínu pouze tři, nad umístěním po základní části však příliš nepřemýšlí. „Jdeme zápas od zápasu, kdybychom měli kalkulovat, tak si myslím, že to není dobré. Ve čtvrtek jedeme urvat body do Olomouce a pak se uvidí, co bude dál. Chceme vyhrát každý zápas, je tam pořád otevřená šestka, ale my se musíme dívat hlavně na další zápas,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz