Čtyřicet zákroků, přesto porážka. Hodně mě to mrzí, smutní Kváča

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři v šestnáctém kole přivítali rozjetou Spartu, proti které chtěli potvrdit stoprocentní bilanci z domácích zápasů. Úřadující mistři ale do zápasu nevstoupili dobře a od desáté minuty prohrávali. Třinečtí sice dokázali dvakrát srovnat, na třetí trefu Sparty už nezareagovali a zapsali první domácí prohru v sezoně. Ocelářské naděje držel Petr Kváča, který zastavil čtyřicet střel Pražanů.

HokejkaSHOPvanoce

Zápas měl vysoké tempo, v čem se lámal?
V přesilovkách. Sparta využila dvě, měla větší štěstí. O tom ten sport je. Nám to bohužel nevyšlo, škoda hlavně domácí prohry, mohli jsme prodloužit vítěznou sérii. Hned v sobotu nás čeká další zápas, máme hodinku na to hodit tuhle prohru za hlavu a začít se chystat na další utkání.

Od začátku jste dotahovali, byl to problém proti rozjetému týmu?
Dotahovat skóre určitě nechcete, na druhou stranu musíte pracovat s tím, jak se to skóre vyvíjí. Musím začít u sebe. Jestli budu mít za zápas jeden zákrok, osmnáct, nebo padesát, je úplně jedno. Já tam jsem od toho, abych všechny puky pochytal. Zítra je nový den, začneme od znova.

Před vaší brankou byla spousta skrumáží, je v tomhle Sparta silná?
Sparta takhle hraje, na beky. Mají vysoký tlak do brány, vysoké hráče, přes které se špatně kouká. My na konci trefili břevno a kdyby to tam spadlo, tak to mohlo vypadat jinak. Bohužel se štěstí od nás odvrátilo.

Jak se vám chytalo?
Jsem vděčný za takový zápas. Přijela Sparta, já dostal důvěru chytat a pomoct klukům. Bohužel se nepovedlo zvítězit. Jsem moc rád za zkušenost, převládá ve mně ale zklamání z prohry.

Jak jste viděl situaci u třetí branky hostí?
To byla tak rychlá situace, že jsem vůbec nevěděl, kde je puk. Jsem naučený, že ho pokaždé musím hledat, ten ale nakonec již byl v bráně. Probereme to s trenérem brankářů, tyhle maličkosti můžeme odstranit. Tohle pak může rozhodovat v dalších zápasech.

Při jednom avizovaném vyloučení jste zkušeně srazil Petra Vránu.
Málem jsme se srazili, taková drobnůstka. Já byl koncentrovaný na zápas, Sparta hraje ve formě a já chtěl klukům pomoct. Tři inkasované góly je bohužel hodně, musím se z toho oklepat a připravit se na další zápas.

Je to vaše první domácí prohra, dá se v tom najít něco pozitivního?
Je tam spousta pozitivních věcí. Musíme se na to ale podívat z obou stránek, začít u sebe a hledat ty chyby. Půl hodiny po zápase převládá zklamání, pak můžeme rozebírat věci, které jsme dělali špatně.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz