Čtyři zápasy, čtyři výhry. Češi na MS v hokejbalu ovládli skupinu

Foto: ISBHF - International Street & Ball Hockey Federation

Čeští hokejbalisté na závěr základní skupiny mistrovství světa vynulovali Slováky a do play off půjdou z nejlepší možné výchozí pozice. Ve čtvrtfinále už dnes od 20:00 narazí na Finy.

Fanshop národního týmu

Česko v přímém souboji o první místo ve skupině začalo skvěle a po necelých čtyřech minutách vedlo. Po gólu přidalo i v každé z následujících dvou třetin a brankář Leoš Gerlich zůstal bezchybný.

„S výsledkem jsme samozřejmě spokojení. Ale nejvíc s předvedenou hrou," těší trenéra Jiřího Mašíka po triumfu nad Slovenskem.

Češi udrželi třetí čisté konto na turnaji, navíc třetí po sobě. Na úvod základní skupiny porazili 4:3 po prodloužení Itálii, poté zametli výsledkem 18:0 s Velkou Británií, s Haiti vyhráli 10:0 a teď přemohli 3:0 úřadující mistry světa ze Slovenska.

„Po té úvodní facce s Itálií, kdy jsme si nějaké věci vyříkali, jde týmový výkon nahoru."

Nejproduktivnějším Čechem na MS je Jan Bílý s deseti asistencemi ze čtyř utkání. O pozici nejlepšího střelce se shodně se šesti brankami dělí Adam Kubík s Janem Čejkou.

„Po té úvodní facce s Itálií, kdy jsme si nějaké věci vyříkali, jde týmový výkon nahoru. Myslím si, že kluci vědí, proč jsme sem přijeli a věřím, že tomu obětují maximum," hlásí Mašík před vyvrcholením turnaje.

Už v sobotu ve 20:00 českého času čeká hokejbalisty čtvrtfinálový souboj s Finskem, které v souběžně hrané skupině skončilo čtvrté za Kanadou, USA a Řeckem. 

Češi jsou v utkání favority, výběr Suomi už ale v minulosti ukázal, že dokáže překvapit – ostatně z posledního mistrovství světa přivezl stříbrné medaile. V semifinále tehdy zaskočil právě Česko.

SLOVENSKO – ČESKO 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Fejfar (Wrobel, Pospíšil), 22. Čejka, 45. Čejka (Pražák).
Slovensko: Buliš – Lukáč, Minárik, Vidlár, M. Gajdoš, Horváth, Salajka, Bujdák, I. Galdoš – Vozár, Balga, Korbáš, Cíbik, Lukačovič, Fumač, Rampáček, Piják, Behúl, Simon, Svitana, Oravec, Teplický. Trenér: Hojer.
Česko: Gerlich – Kudela, Filip, Fanderlík, Šlehofer, Chyba, Pospíšil – Wrobel, Král, Vaněk, Zvonek, Pražák, Fejfar, Kubík, Müller, Zajíček, Kruček, Bílý, Lhota, Čejka, Langr. Trenér: Mašík.

Čtvrtfinále mistrovství světa v hokejbalu

25. června:
20:00 Česko – Finsko
22:30 Slovensko – Řecko

26. června:
1:00 Kanada – Haiti
3:30 USA – Itálie

Foto: Facebook hokejbal

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz