Čtyři pirátské premiéry: Růžička vsadil na Zemana, Seemanna, Svobodu a Guta

Foto: Roman Dušek

Ke zranění se v kabině A-týmu Pirátů přidala ještě účast na reprezentačním kempu dospělých, takže musel Vladimír Růžička sáhnout do juniorky. Hlavní kouč Chomutova ukázal na obránce Víta Seemanna s Denisem Zemanem a reprezentační útočníky Jana Svobodu s Michalem Gutem. Všichni pomohli k vítězství 4:3 v prodloužení nad Libercem.

Nový fanshop

Michal Gut

Reprezentant sedmnáctky měl namále, ale rozbruslení stihl. „Ráno v 8:20 mi volal pan Martínek, ať jsem za dvacet minut na zimáku. Ani jsem si nedal snídani, nevyčistil zuby a jeli jsme, takže jsem ani nestihl být nervózní,“ líčí. Hned po povolání Michala Guta do A-týmu začala organizace v širokém rodinném kruhu. „Hujerovi číslo dva. Bylo jich tady dost, ještě více než v Piešťanech na turnaji. Přibyli ještě Štěpánovi rodiče a rodina. Všechno se to ráno svolalo. Ze začátku jsem je neviděl, ale na konci už jsem mával,“ vypráví šestnáctiletý útočník a bratranec Štěpána Lukeše.

Před odjezdem do Piešťan Michal Gut prozradil své cíle. Jedním z nich byl i trénink a start v hlavním týmu, což se podařilo hodně rychle. „Bylo to neskutečné. Se Štěpánem jsme si o tom psali. Najednou buch, ani jsem to nečekal a už jsme na sebe ráno mrkali v šatně. Pak jsme jeli společně i na oběd,“ culí se. Snad jen gól chyběl. „Pocity jsou krásné, když se vyhrálo, jen ten gólík možná mohl spadnout. Měl jsem velkou šanci, kterou jsem měl zakončit do vinglu, ale bylo to na dlouhou hůl, takže to bylo strašně těžké,“ pokračuje Gut.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jan Svoboda

Forvard loni působící v Kunlunu sice trénuje s mužstvem, ale měl start hodně nejistý. „Začínal jsem jako třináctý útočník, takže jsem věděl, že budu muset počkat. V půlce druhé třetiny mi pan Růžička řekl, abych se rozhýbal. Bylo hodně oslabení a přesilovek, takže jsem měl jít a pak zase ne, to bylo takové nervózní,“ přiznává. A jak se rozhýbává na střídačce? Těžce. „Při komerčních přestávkách jsem se snažil bruslit a rozhýbat se. Nohy byly ztuhlé a šlo to ztěžka,“ potvrzuje chomutovský odchovanec.

Chomutov je známý otáčením zápasů, to si mohli zažít i mladíci, kteří toho byli součástí. „Dávid Skokan řekl po druhé třetině, že se to v klidu dá otočit. Dali jsme první gól, pak druhý a už jsme byli u nich,“ uvádí Svoboda, na kterého se také přišli podívat nejbližší. „Hned když jsem se v první třetině zakoukal na kostku, viděl jsem mamku s tátou, který mě i po zápase pochválil, což se nestává moc často,“ směje se.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Denis Zeman

Odchovanec Pirátů se o premiérovém startu dozvěděl den před zápasem a o hodně dříve než Michal Gut, což bylo nakonec na škodu. „Celou noc jsem nespal, byl jsem fakt hodně nervózní, ale po rozbruslení a prvním střídání to opadlo,“ vypráví obránce ročníku 2000. I přes nervozitu po utkání převládala pozitiva. „Bylo to neskutečné, strašně jsem si to užil. Byla skvělá atmosféra a něco úplně jiného než juniorka,“ září.

Zeman je kmenovým hráčem chomutovské juniorky, se kterou odehrál v minulých dnech přátelský turnaj v Karlových Varech, tudíž má velmi čerstvé porovnání přípravných duelů. „Rozdíl je určitě v rychlosti a taktice. Hráči jsou mnohem silnější,“ srovnává. Piráti před třetí třetinou prohrávali 0:3, to je nezastavilo a nakonec zdolali Liberec v prodloužení. „Měli jsme celý zápas smůlu a koncovka byla špatná. Nepřehrávali nás, takže jsem celou dobu věřil, že vyhrajeme,“ říká optimisticky.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Vít Seemann

Jelikož vypadli z hlavního týmu Pirátů tři obránci, Vladimír Růžička musel sáhnout pro juniory, jedním z jich byl i Vít Seemann. „Chodím s A-týmem na tréninky, takže jsem dostal v pondělí informace od pana Růžičky, že budu hrát,“ upřesnil rodák z Mostu, u něhož také nechyběla v hledišti rodina. „Přijeli mě podpořit taťka s dědou.“

Přestože byl Seemann psán do čtvrté obrany, na led se dostal poměrně často a byl také u gólu Pavla Klhůfka, čímž napomohl obratu ve skóre. „Celkově to bylo kvalitní utkání a skvěle se nám podařilo otočit. Makali jsme a sráželi se. Ve třetí třetině jsme se začali podporovat a ukázali bojovnost,“ libuje si. Sám si připsal také povedený pokus, který ale za zády libereckého gólmana neskončil. „Chybělo štěstíčko,“ uzavírá.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz