Čtvrtý skalp Komety pro Piráty? Jen více takových týmů, přeje si Sklenář

Foto: Kateřina Kundertová

Piráti porazili Kometu Brno i ve čtvrtém utkání v sezóně, k čemuž pomohl opět Jakub Sklenář. V předchozích třech vzájemných duelech sám skóroval, když dvakrát vyrovnával na 1:1 a v Chomutově rozhodl prodloužení druhého vzájemného střetnutí. Tentokrát se znojemský odchovanec podílel na skóre 2:1 přesnou přihrávkou v první minutě druhé části. Přestože Piráti získali tři body, nadále zůstávají za kýženou desítkou. „Nemá cenu sledovat tabulku, protože tým dvakrát vyhraje – bude nahoře, dvakrát prohraje – spadne dolů,“ vystihl přesně.

Jágr Chance liga

Chomutov v prvním střetnutí v Brně zvítězil 3:2 po nájezdech, na domácím ledě urval zápas 18. kola 3:2 v prodloužení. Podruhé v jihomoravské metropoli vstřelil vítěznou branku v 52. minutě Michal Vondrka, jenž si do statistik rozdílovou trefu připsal i tentokrát.

„Proti Brnu nám zápasy vyhovují, protože chtějí hrát hokej a my si můžeme počkat na brejky, které proměníme,“ vysvětluje Jakub Sklenář, jenž proti Kometě v letošní sezóně pokaždé bodoval. „Já s Kometou hraji hrozně rád, je jedno jestli v Brně nebo doma. Vždycky se mi s nimi hrálo dobře, i když jsem byl třeba na Slavii. Kdyby bylo takových soupeřů více, nezlobím se,“ culí se.

Jakub Sklenář je devětadvacetiletý útočník pocházející z jihu Moravy, kde také hokejově vyrůstal, později se přes Slavii přesunul do Chomutova. „Jsem ze Znojma, což je kousek od Brna, takže to pro mě bývají speciálnější zápasy. Jsem rád, že s nimi vyhráváme,“ libuje se.

V posledním zápase s Brnem v rámci základní části si musel hráč s číslem 88 na zádech počkat na kanadský bod do 21. minuty, když po levém křídle zatáhl hru do pásma a předložil puk Jiřímu Smejkalovi před prázdnou klec. „Smejky výborně zabrzdil a nevletěl do brány. Počkal si na puk a byl to parádní gól,“ chválí mladšího spoluhráče.

Celé utkání bylo protkáno vyloučeními na obou stranách, čehož ale ani jeden celek nedokázal využít, přestože bylo rozdáno dvanáct trestných minut na obou stranách. „Nám oslabení proti Brnu docela jdou, spíš je problém v přesilovkách. Mluvíme o nich hrozně dlouho, ale nevychází nám. Doufám, že se to otočí,“ přeje si devětadvacetiletý útočník.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – Kometa Brno

Největší tlak si Jihomoravané vytvořili dvě minuty do konce, když byl vyloučen střelec první chomutovského gólu a Libor Zábranský odvolal z brány Marka Čiliaka, takže hráli hosté v šesti proti čtyřem. „Zmáčkli nás. Hned po vyhraném buly u nás v pásmu skočil místo gólmana šestý hráč, ale nepodařilo se jim nic sehrát,“ říká forvard druhé formace.

Přestože Piráti získali tři body proti týmu z vyšších pater tabulky, zůstali na jedenácté pozici, kde jim schází na kýženou desítku tři body. „Takhle vyrovnanou tabulku nepamatuji. Musíme hrabat každý zápas a sbírat bod po bodu. Na konci uvidíme, jestli to bude stačit,“ uvedl. „Potřebujeme každý bod. Je škoda, že jsme nic nepřivezli z Jihlavy. Jedeme do Vítkovic, takže doufám, že tam zabereme a přivezeme nějaké body,“ uzavírá Jakub Sklenář. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz