Čtvrtfinále je pro nás velký úspěch, ví Konrád. Plzeň chce co nejvíc potrápit

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Po dvou letech čeká Olomouc čtvrtfinále a opět bude jejím soupeřem Plzeň. Mora dokázala v předkole vyřadit Berany, když uspěla v obou duelech na zlínském ledě. Ve čtvrtém a rozhodujícím zápase to bylo nakonec opět drama až do konce. Olomouc vedla dvakrát o dva góly, ale Zlín se ke konci vždy dotáhl a Branislav Konrád měl plné ruce a nohy práce. Postupovou výhru 3:2 však uhájil.

Plekanec Chance liga

"Ve třetí třetině jsme začali perfektně, k ničemu jsme je nepustili. Neumím si ten konec moc vysvětlit. Když šli do hry bez gólmana, tak jsme se trochu zbláznili. Začali jsme tam až moc lítat. Dokonce ještě dvacet sekund před koncem se mi před brankou objevil hráč, byla to podobná situace jako před prvním gólem, takže jsem si na to dal pozor. Určitě by se nám to ale nemělo stávat," glosoval závěr utkání gólman Branislav Konrád.

Olomoucký brankář byl opět jedním z klíčových mužů utkání. Čisté konto držel až do 56. minuty a v zápase si připsal 24 zásahů. Na konci pak podržel svůj tým při power play Zlína. "Snažil jsem se jen soustředit na puk, aby se nedostal do brány a jsem rád, že aspoň to se mi povedlo," smál se dobře naladěný slovenský gólman. "Byla to velmi vyrovnaná série. Tak jako jsme ji vyhráli my, tak ji mohl vyhrát i Zlín. Nevím, zda vyhrál šťastnější. Oni mají Šťastného, my ne," rozesmála se olomoucká opora. "Štěstí přeje připraveným, takže jsem rád, že se nám to povedlo," říká.

Velkým tématem celé série se staly přesilovky, ve kterých Zlín nedokázal ani jednou skórovat. "Jsme rádi, že se nám je povedlo eliminovat. V základní části jim to celkem šlo, takže si toho vážíme. Teď nás čeká Plzeň, která má dobré přesilovky, takže máme co dělat," upozorňuje Konrád už na dalšího soupeře kohoutů ve čtvrtfinále. Jaké ale byly další faktory olomouckého postupu?

Veselý: Pravděpodobně to byl můj poslední zápas

"Dali jsme víc gólů ve třech zápasech a paradoxně jsme prohráli v tom jednom doma, kdy jsme hráli asi nejlépe. Důležitý byl třetí zápas ve Zlíně, který jsme otočili na 2:1 a tím se nám hrálo pak trochu jednodušeji," myslí si třicetiletý slovenský brankář, který už vyhlíží čtvrtfinále s Plzní. "Od Plzně čekám to, co v základní části. Kombinační hokej, dobře bruslí a jsou ve velké pohodě. Zkusíme je ale co nejvíc potrápit."

Výhodou by mohla být rozehranost Olomouce. Zato Plzeň po olympijské přestávce odehrála tři zápasy a pak měla zase téměř dva týdny volno. "My jsme zase hráli každý den jak blázni. Přijde nám teď vhod, že si pár dní oddechneme. Je to ale těžké říct, zda je to výhoda. Ono se do toho po prvním zápase zase dostanete, takže uvidíme, zda to bude výhoda, nebo nevýhoda," říká Konrád, jenž se nehodlá s postup do čtvrtfinále uspokojit. "Postup do čtvrtfinále je pro nás určitě velký úspěch, ale nikdy se není třeba uskromňovat a je potřeba z toho vytěžit maximum. Uvidíme, co další série přinese."

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz