Čtvrtá lajna táhla Kometu. Sedáme si, říká Kusko. A co Plekyho lopata?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Přínos Vladimíra Svačiny pro Kometu je stále větší. Modrobílí od jeho příchodu stále neprohráli a navíc zkušený forvard pozvedl čtvrtou formaci, která se v duelu s Litvínovem zásluhou Silvestra Kuska dočkala první branky v sezóně. Brněnský centr stále nabírá zkušenosti a hodně si cení i toho, že jej trenéři nasazují také do oslabení vedle Tomáše Plekance. „Obrovská škola,“ popisuje.

HokejkaSHOPvanoce

Vedete tabulku a vyhráli jste už pošesté v řadě. Co na to říkáte?
Další výhra je pro nás určitě dobrá, i když to tentokrát je jen za dva body. Náš výkon nebyl proti Litvínovu úplně stoprocentní, mohlo to být trošku lepší.

Litvínov však předvedl dobrý výkon, že?
Hodně bruslili a napadali, s čímž jsme měli trochu problémy. Věděli jsme, že jsou dobří v otáčení hry a my se tomu snažili vyvarovat, ale ne vždy to vyšlo. Naštěstí Karel chytil jako vždy něco navíc a díky bohu to v nájezdech vyšlo.

Sám jste dal první gól v sezóně. Jak se celá situace seběhla?
Trefilo to brankáře a od něj se to odrazilo za čáru. Nebyl jsem si jistý, jestli puk ještě nedoklepl Pavel Jenyš, ale nakonec to připsali mně. Horší by bylo, kdyby to Pavel nějak vyklepl ven (směje se).

Vaší čtvrté formaci se vám s Pavlem Jenyšem po příchodu Vladimíra Svačiny začalo dařit.
Chceme přispět nejen obrannými věcmi, ale také nějakou tou produktivitu. Přišel k nám, jak říkáte, do lajny Vláďa Svačina, který má spoustu zkušeností, takže si sedáme. Jsme rádi, že jsme se v posledních dvou zápasech gólově prosadili. Je to o něčem jiném, když tam nejsme jen my mladí. Zatím si rozumíme, takže já to jedině chválím, že máme u sebe i takového zkušeného borce.

Co po vás trenér především vyžaduje?
Úkolem lajny je být nepříjemní, unavovat soupeře a získávat pásmo pro první dvě lajny. Když se nám podaří přidat gól, tak je to jenom plus. 

<p >V áčku Komety už jste si od loňské sezóny zvykl?
Stále se v Kometě rozkoukávám a snažím se vybojovat stabilní místo. Protože co si budeme povídat, tým v Brně je neskutečně kvalitní. Lajny jsou doslova narvané a já dělám všechno pro to, abych se v týmu udržel. 

Necítíte se tedy pod tlakem?
Zatím to neřeším. Jdu do každého zápasu a tréninku na sto procent. Díky tomu jsem spokojený, navíc teď máme nějakou sérii a daří se nám. Sám se ve hře cítím velmi dobře. 

Trenér vám dává důvěru i při oslabeních.
Chodím na ně s Plekym, který má dává třeba i malé rady o tom, jak hráči stojí na buly a podobně. Na základě toho hrajeme a já si toho strašně cením, že s takovým hráčem můžu hrát. Je to obrovská škola.

Využíváte také stroj Tomáše Plekance na buly?
Trénujeme na tom. On má buly celkově někde jinde, i když je pravda, že má hokejku zahnutou jako lopatu, jak kdyby s ní v Montrealu odhrnoval sníh. Snažím se pochytit i v tomto nějaké malé zkušenosti. 

Sestřih utkání Kometa – Litvínov

V zápase s Litvínovem vás trenér tradičně vybral i na nájezd. Co chybělo, abyste proměnil?
Gólman má asi tyto nájezdy trochu natrénované, když je s nimi v týmu Lukáš Kašpar. Já jsem to mohl ale určitě udělat o něco lépe, na pravé straně měl hodně místa a já to zkoušel zbytečně mezi nohy.

Celkově je o vás známo, že jste nájezdový specialista. Kde se to ve vás vzalo?
Když jsem byl v Třebíči první sezónu, tak tam byl Petr Polodna a ten dělal něco podobného, a tak jsem to od něj okoukal. Okopíroval jsem to a loni mi to sedlo neskutečně. Měl jsem, tuším, z dvaceti nájezdů asi sedmnáct gólů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz