Čtenářská anketa: Který klub opanuje WSM Ligu? Kdo sestoupí?

Lukáš Mensator je jedním z hlavních důvodů, proč se Kladnu v dosavadním průběhu WSM Ligy daří. | Foto: rytirikladno.cz, Josef Poláček

12. září 2015, 15:07

Marek Hedbávný

V každém ročníku, a to bez výjimky, mohou být fanoušci svědky několika zajímavých a nezapomenutelných příběhů. Každá sezona se do dějin zapíše něčím atypickým, na co se vzpomíná ještě mnoho let. Čím se proslaví ta s datováním 2015-16? Možná, že nečekanými odpověďmi na níže položené otázky.

Nový fanshop

Jak WSM Liga dopadne?
Odhadovat, jak si letos jednotlivé týmy povedou, je snad nejtěžší za poslední roky. V minulosti vládly druhé nejvyšší soutěži celky Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi a Chomutova. Letos se může o první místo porvat více klubů.

  

Kdo sestoupí?
Od té doby, co je ve WSM Lize zaveden přímý sestup, tedy od loňska, je boj o záchranu napínavější než kdy předtím. V uplynulé sezoně se rozhodovalo až v předposledním kole play out. Letos se dá očekávat ještě vyrovnanější souboj, do něhož by se mohlo zaplést vícero klubů. Jasného outsidera ve WSM Lize nenajdeme. Může se tak stát, že sestoupí tým, který přitom nehrál vůbec špatně.

 

Jak si sedne prostějovský tým?
Jestřábi v létě obměnili více než polovinu kádru. Výrazná změna může mít negativní vedlejší účinky. Na druhou stranu byla soupiska skládána tak, aby do ní nebylo zasahováno střídavými starty z extraligy. Tým by tedy měl být celý ročník pospolu, což není pro prvoligové kluby, tedy krom těch nejambicióznějších a nejmovitějších, zrovna typické. I když Prostějov movitý a ambiciózní vlastně je.

 

Jakub Čuřík, navrátilec do Prostějova.

Jakub Čuřík, navrátilec do Prostějova. | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Jak si povede Jihlava bez Čachotského?
I když neměl Tomáš Čachotský zrovna svůj den, stále to byl hráč schopný rozhodovat zápasy. Ve WSM Lize patřil dlouhá léta k absolutní špičce a dvakrát vyhrál kanadské bodování. Nyní, po šesti letech, Duklu opouští a zkusí štěstí v extraligovém Zlíně. Čeká Jihlavu propad tabulkou, nebo ho dokáží mladíci nejen z Karlových Varů alespoň částečně nahradit?

 

Napodobí veteráni Straka a Roubík loňskou sezonu?
Před startem minulého ročníku byla naprosto zásadní otázkou ta, jež se týkala Josefa Straky. Bývalému reprezentačnímu kapitánovi se sezona s datováním 2013/2014 nevyvedla, jeho přínos pro Motor tak byl velkou neznámou. Josef Straka však zazářil a nasbíral fenomenálních 77 bodů. Nyní vyvstává na povrch další otázka – dokáže loňský rok napodobit? To samé platí i pro ústeckého Roubíka, jenž ve 37 letech nasázel osmatřicet branek, a vyrovnal tak prvoligový rekord Patrika Finka. Straka začal parádně. Po dvou zápasech má na svém kontě pět kanadských bodů.

  

Foto: Jana Zlámalová, sportyusti.cz

Kladenské posily za zenitem, nebo vynikající kaufy?
Na Kladně došlo k výrazné obměně kádru, který na jaře ztroskotal již ve čtvrtfinále play off. Vzhledem k četným odchodům museli Rytíři přivést posily. O jak kvalitní náhradu jde, se teprve ukáže. Lukáš Mensator, Václav Skuhravý, Marek Posmyk či Brendon Nash za sebou mají zajímavá angažmá, to však zdaleka nic neznamená. Důležitá je současnost. Jaká bude? První zápas ukázal, že by nemusela být vůbec špatná. Mensator podal spolehlivý výkon a hecíř Skuhravý vstřelil branku přímo z vhazování.

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz