Crosby ovládl hlasování o gól roku. Kličkovanou zakončil bekhendem

Kdo dal tu nejkrásnější branku minulé sezony? Minimálně fanoušci hlasující v NHL Fan Choice Awards mají jasno. Ze čtyř parádních akcí vybrali tu z říjnové přestřelky mezi Pittsburghem a Edmontonem. Autor trefy? Sidney Crosby.

HokejkaSHOPvanoce

Vzpomínáte? Ten moment patrně uvízl v paměti každého příznivce NHL.

Crosby se dostává ve třetí minutě prodloužení za stavu 5:5 k puku, načež si udělá ze soupeřů kužely pro své brilantní sólo, které navrch zakončí precizní bekhendovou ranou kolem edmontonského gólmana Cama Talbota.

Ostatně střelu přes ruku ovládá patrně nejlépe ze všech hokejistů v zámořské profilize. Po odchodu Pavla Dacjuka do Ruska se tato věta píše s ještě lehčím srdcem.

„Dnes večer zkrátka ukázal, kdo je nejlepším hokejistou na planetě. Hezčí gól možná ani on sám nikdy nedal," glosoval tehdy Patric Hörnqvist akci svého hvězdného parťáka. 

Crosbyho paráda okouzlila nejen spoluhráče, diváky a novináře, jásal i pittsburghský kouč Mike Sullivan. „Byl to jeden z nejhezčích gólů, jaké jsem kdy viděl."

Sám dvaatřicetiletý Kanaďan ke své trefě řekl: „Každý večer jdu na led s tím, že chci předvést to nejlepší a něco vymyslet. Snažím se předvádět velké věci v rozhodujících chvílích."

Daří se mu to dlouhodobě. A na všech úrovních – v klubu i v reprezentaci. Stačí si vzpomenout, jak Crosby rozhodl v prodloužení olympijské finále ve Vancouveru a stal se národním hrdinou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz