Co král, to silný příběh! Poulíček našel cestu a má zelenou helmu

Foto: hcdynamo.cz

Být útočníkem a nevstřelit dosud jediný gól je špatný stimul pro sebevědomí. Můžete se tím trápit a snažit se, nebo si vedle snahy otevřít další příběh. Pardubický odchovanec Patrik Poulíček šel druhou cestou. Svůj příběh rozehrál i jinde než v útocích na bránu soupeře – ovládl Radegast index! Pracovitost, obětavost a snaha mu přinesla vítězství v prosincovém hodnocení této metriky. Právem tak nasadí zelenou helmu určenou největším bojovníkům. Přinese mu v lednu štěstí v podobě střeleckých zásahů?

HokejkaSHOPvanoce

Dohromady do konce prosince sehrál přes 440 minut, průměrně tak v zápase nastupuje 13 minut, nasázel už více jak 30 střel, na vstřelenou branku však dosud čeká. Čtyřiadvacetiletý Patrik Poulíček nad tím kroutí hlavou. “Tolik kol za námi a já jako útočník nevstřelil jediný gól, je to ostuda,” přiznal na klubových stránkách pardubický odchovanec a přiznal, že útok na body v Radegast indexu byl spíš východiskem z nouze, které se však pro klub ukázalo jako dobrý tah. “Moje střelecká potence je k pláči, jsem rád, že jsem našel činnost, která pomůže týmu a přispěje k výsledku,” říká vítěz Radegast indexu za měsíc prosinec a nezapomene poděkovat trenérům za důvěru a fanouškům za podporu.

“Moje střelecká potence je k pláči. Jsem rád, že jsem našel činnost, která pomůže týmu a přispěje k výsledku.”

Pardubický bojovník v úvodním měsíci roku 2018 přerušuje nadvládu vítkovického obránce Jana Výtiska, který se v prosinci musel podrobit operaci palce a jeho levou ruku stále zdobí sádra. “Extraliga je plná velkých bojovníků stejně jako silných příběhů. Sledoval jsem prosincový souboj a blahopřeji Patrikovi. Věřím, že na konci ledna se osobně muži v zelené helmě postavím v našem vzájemném utkání,” vzkázal z Vítkovic vousatý Výtisk, který ale zároveň dodává, že vše záleží na rozhodnutí lékařů a jeho rekonvalescenci. Přál by si však být na konci ledna zpět na ledě a pomoci svému týmu.

Foto: hcdynamo.cz

Patrik Poulíček převzal zelenou helmu v neděli 7. ledna před utkáním s Třincem. “Asi budu mezi bílými helmami celého týmu zářit, ale jinak mě to nezmění. Budu se snažit hrát stejnou hru a toto vítězství obhájit,” říká vítěz Radegast indexu, který si v prosinci připsal dohromady 37 bodů, když rozdal 18 hitů, zblokoval stejný počet střel a připsal si bod za pobyt na ledě v době vstřelené branky. Druhý skončil vítkovický Marek Hrbas, třetí pak Michal Moravčík z Plzně. Týmové hodnocení Radegast indexu takřka kopíruje celkovou tabulku extraligy. Vedoucí Plzeň stíhají třetí Vítkovice, které aktuálně ztrácejí pouhých pět bodů.

Co je Radegast index?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013-14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře.

Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více zde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz