Co bude se Slovanem? Klub stále dluží městu za halu, času už moc nezbývá

Foto: Facebook HC Slovan Bratislava

24. června 14:46

Václav Jáchim

Velké otazníky se stále týkají další budoucnosti Slovanu Bratislava. Jak známo, slovenský klub po mistrovství světa oznámil, že končí v KHL, vedení projevilo zájem o návrat do domácí nejvyšší soutěže. Jenže od té doby je stále ticho po pěšině, navíc Slovan dosud neuhradil vysoký dluh za pronájem Zimního stadionu Ondreje Nepely. Času už moc nezbývá...

Nový fanshop

Jak připomínají slovenská média, dluh už překročil částku miliónu eur. Samospráva města Bratislava dala Slovanu finální termín do 30. června. Pokud do té doby klub závazek nesrovná, měl by primátor Matúš Vallo dle usnesení městských poslanců vypovědět Slovanu všechny nájemní smlouvy.

„Hokejový klub Slovan ani Slovan - mládež zatím svoje závazky neuhradily. S městem komunikují. Naše stanovisko v této věci se nemění, pokud chce Slovan využívat Zimný stadion Ondreje Nepely, musí svůj dluh zaplatit," řekl agentuře TASR Peter Bubla, tiskový mluvčí města Bratislava.

Magistrát už údajně připravuje alternativy využití arény pro případ, že by slovenský klub své resty neuhradil. Zástupci hokejového klubu se zatím k tématu nevyjádřili, zmíněné agentuře řekli, že tak učiní po 30. červnu.

Foto: Instagram HC Slovan Bratislava

Jasno aktuálně není vlastně o ničem. Slovan má kouče Romana Stantiena nebo generálního manažera Juraje Bakoše, klubu se rýsuje program přípravy. Ovšem vyjasněné nemá, kterou soutěž bude hrát. Ani kde a s jakými hokejisty.

Do Česka poslední dobou proudily nekonkrétní zvěsti a spekulace. Podle jedné z verzí se mělo vedení Slovanu dál snažit o dohodu s nejmenovaným movitým investorem. Pokud by klapla, Slovan by se prý pokusil přesvědčit vedení KHL k návratu. Ale to je nejspíš zbožné přání.

I kdyby na tom byl kus pravdy, víru už ztratili někteří hráči, kteří měli od Slovanu původně nabídku pro KHL. Michal Řepík si plácl se Spartou, Lukáš Klok bude hrát za finský tým Lukko Rauma, Adam Jánošík jde do Litvínova, který prý zvažoval angažování Michala Sersena. Směr česká nejvyšší soutěž se může vydat Mário Lunter, po neúspěchu v draftu si hledá angažmá Adam Liška. Obránce Ivan Švárny si plácl se Zvolenem.

Oficiálně se Slovan zajímá o start ve slovenské Tipsport lize, jenže klub tlačí čas i v tomto ohledu. Pokud nedojde k zaplacení dluhu za zimní stadion, vypoví město 1. července nájemní smlouvu. Dohoda o odkladu plateb by byla možná jen v případě mládeže Slovanu, jíž chce město podat pomocnou ruku. Za týden (snad) budeme vědět víc...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz