Co bude s Galvinšem, Svačinou a Werekem? Zůstanou u Ocelářů?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Hokejisté mistrovského Třince na začátku týdne zahájili přípravu na novou extraligovou sezonu 2019/20, trenéři měli k dispozici dost nekompletní kádr.

HokejkaTV

Delší volno po MS dostali brankářská posila Patrik Bartošák s obráncem Davidem Musilem, individuální tréninkové plány v Třinci mají Martin Gernát, Lukáš Krajíček, Vladimír Roth, Vladimír Dravecký, Tomáš Marcinko, Jiří Polanský, Martin Růžička a Petr Vrána.

S Oceláři se tak chystají hlavně mladší hráči. „Někteří kluci byli v aréně už v květnu a cvičili samostatně. Dnes už tedy nelze mluvit o klasickém startovacím týdnu, drtivá většina hráčů začala přípravu dřív,“ říká pro web hcocelari.cz kondiční trenér Marek Gryc.

Suchá příprava úřadujících šampionů bude trvat pět týdnů. „Také letos absolvujeme v závěru června týdenní kondiční kemp v Tatrách, kde tradičně nebudou chybět výběhy po sjezdovkách nebo kruhové tréninky,“ nastiňuje Gryc, který má přípravu pod taktovkou.

Oceláři moc změn v kádru nezaznamenali. Obměnili ale brankářské složení, odešli Šimon Hrubec a Peter Hamerlík, místo nich přišli Patrik Bartošák a Petr Kváča. Do Mladé Boleslavi zamířil David Cienciala a do klubů z Chance ligy Patrik Husák s Vítem Christovem.

Další změny mohou přijít. Nad třemi hráči visí otazník, na srazu chyběli bek Guntis Galvinš a útočníci Vladimír Svačina s Ethanem Werekem. „Ohledně jejich dalšího působení v Třinci nadále probíhají jednání,“ informují Oceláři na svých webových stránkách.

Příchody do HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (Vítkovice)
Petr Kváča (České Budějovice)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Šimon Hrubec (neznámo)
Peter Hamerlík (neznámo)
David Cienciala (Mladá Boleslav)
Patrik Husák (Poruba)
Vít Christov (České Budějovice)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz