Člověk se vyspí a jde hrát, říká Červený o přesunu. Bude se ve Slovanu loučit?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Ve čtvrtek večer odpočíval doma. Když se pomalu chystal ke spánku, najednou zazvonil telefon. „Volal pan Říha, že by bylo dobré, abych přijel do Stockholmu. Druhý den jsem tedy vyrazil," hlásí Rudolf Červený. V sobotu okamžitě naskočil do duelu proti Finsku. A začal od podlahy, hned ve třetí minutě oslabením!

Jágr Chance liga

Odchovanec jihočeského hokeje se na mezistátní scénu vrátil bleskově. Jen s krátkým rozbruslením přímo před zápasem. „Jakmile se mi ozval pan Říha, hned se domluvily letenky. Do Stockholmu jsem přijel v sobotu kolem půlnoci, asi v jednu ráno jsem byl na hotelu," popisuje.

Hráli jsme jako tým, těší Říhu. Chválí také Willa

Trenérský štáb oslovil Rudolfa Červeného záhy poté, co bylo jasné, že na turnaji předčasně dohrál zraněný Tomáš Filippi. Někdejší hokejista Mountfieldu potvrzuje, že nemusel měnit plány. Nabídku hned kývl. „Ve Slovanu jsme měli dva dny volno, pak se začalo zase trénovat. Byl jsem normálně doma, takže žádný problém," připomene.

První oslabení bylo docela těžké. Šel jsem tam takový studený

Trenéři původně zvažovali, že by na Finy ještě nešel. Třináctým útočníkem měl být Lukáš Rousek. Nakonec se ale v této pozici objevil Červený, který první vteřiny na ledě sbíral hned po vyloučení Hynka Zohorny ve třetí minutě. „Pan Říha po telefonu říkal, že nastoupím pravděpodobně až proti Rusům. V sobotu se zřejmě trenéři domluvili a řekli, že budu hrát - hlavně všechna oslabení. A že pokud bude třeba prostřídat, tak naskočím."

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Výborný bruslař tím pádem prožil hodně ostrý start. „První oslabení bylo docela těžké, šel jsem tam takový studený. Ale pak už celkem v pohodě," reaguje. Rázem si připsal start na druhé akci letošního Euro Hockey Tour. Přitom původně se zdálo, že ze švédských Beijer Hockey Games stihne víc. Byl sice mezi náhradníky, většina z nich se však počátkem týdne hlásila na srazu v Praze. Červený nakonec nikoli. „Měl jsem nějaké zprávy, že za Slovan v pondělí odehraju zápas a pak se případně v Praze připojím k národnímu týmu. Vyšlo to až teď, o víkendu. Jsem za to rád."

Začíná si to sedat, těší Sekáče. Zazářil dvěma body

První start na turnaji byl pro Rudolfa sladký. Češi porazili Finy, a jelikož pak Švédové za tři body zdolali Rusy, slaví reprezentanti po 25 letech triumf na Švédských hrách. „Všichni podali výborný výkon, myslím, že to bylo zasloužené vítězství," vrací se k duelu s Finy. „Je super, že jsem u toho mohl být." Turnaj si bude pamatovat s ohledem na zvláštní režim. Červený zmákne dva zápasy, ale žádný trénink. S ohledem na brzké začátky ani ranní rozbruslení. „Na druhou stranu je dobré, že se člověk vyspí a hned jde hrát. Nemusí o ničem přemýšlet. Není na co si stěžovat," potvrzuje.

Každý rok jsem byl zvyklý hrát play off. Nechci to měnit

Zkušený útočník dorazil na reprezentační akci poté, co Slovan Bratislava aspoň trošku přibrzdil výsledkový propad. „Před pauzou jsme vyhráli dva zápasy. Samozřejmě, každé vítězství je na psychiku dobré. My jich v sezoně moc neudělali, pro diváky se snažíme, abychom jim to v domácích utkáních aspoň trošku vrátili. Aby si to s námi užili," zmiňuje.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Červeného ovšem může brzy potkat změna. Zhruba dva týdny se spekuluje o tom, že by slovenského účastníka KHL pro zbytek sezony opustil. V Tipsport extralize už možnost přestupů vypršela, ve Švýcarsku nebo ve Skandinávii bude uzávěrka až 15. února. Tedy za pět dní. Je loučení ve Slovanu ve hře?

„Všechno je možné, ale zatím to nějak nebudu rozvádět. Záleží, jestli mě Slovan uvolní. A pak také na agentovi, aby našel nějaký klub." Pokud se objeví vhodná možnost, byl by pro. „Samozřejmě, nechce se mi končit takhle brzy. Už v únoru. Každý rok jsem byl zvyklý hrát play off, nechci to měnit," usměje se závěrem.

Skvělá premiéra! Výhry si moc cením, usmívá se Will

Zážitek pro H. Zohornu. První gól v repre dal s bráchou

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz