Claireaux uspěl na zkoušce, se Zlínem podepsal do konce sezony

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Do Zlína přišel nejprve na zkoušku, ale Valentin Claireaux velmi rychle přesvědčil o kvalitách a na testech uspěl. Zkušený francouzský reprezentant zůstane v Baťově městě i nadále, s vedením Beranů se dohodl na smlouvě do konce sezony. Klub o tom informuje v tiskové zprávě.

HokejkaSHOPvanoce

Účastník pěti světových šampionátů elitní kategorie dosud sehrál za Zlín čtyři extraligové zápasy, zaznamenal dva góly a tři nahrávky. Kouč Robert Svoboda záhy po návratu do funkce konstatoval, že se mu výkonnost francouzského útočníka zamlouvá.

Nyní došlo na prodloužení vzájemné spolupráce. „Valentin přijel původně na zkoušku a moc se nám v odehraných zápasech líbil. Pracovitý útočník, který se nebojí kotouče, kvalitní na vhazování, silný v osobních soubojích a především výborný kluk do party. Dokáže se prosadit v přesilových hrách a jsem přesvědčen, že nám v sezoně hodně pomůže,“ uvedl generální manažer Martin Hosták.

Berani začali sezonu mizerně a Claireaux je jedním z hráčů, kteří mají klub posunout v tabulce nahoru. V minulém duelu s Vítkovicemi bral Zlín bod a odpoutal se z poslední příčky průběžného pořadí, dnes svěřence Roberta Svobody čeká důležitý duel v Olomouci.

Claireaux se zařadil mezi ofenzivní opory týmu, na jeho výkony ve Zlíně nadále spoléhají. „Je to výborný bruslař se skvělou stabilitou na ledě a v osobních soubojích. Na kotouči ho zdobí dravost, má zdravou agresivitu a skvělé charakterové vlastnosti. Bez problémů zapadl do kabiny a ve Zlíně se mu hodně líbí. Naše ofenzíva se jeho příchodem velmi zkvalitnila a jsme rádi, že tady zůstane,“ připomněl hlavní trenér Robert Svoboda.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Osmadvacetiletý Francouz pochází ze severoamerického kontinentu, z francouzského zámořského ostrovního společenství Saint-Pierre a Miquelon u východního pobřeží Kanady – nedaleko Newfoundlandu. Mezi hokejovou elitu se Claireaux prosadil v Amiens, poslední tři sezony nastupoval za finské týmy Lukko Rauma a Sport Vaasa.

Soupiska PSG Berani Zlín

Brankáři:
Marek Čiliak, Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci:
Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Daniel Gazda, Lukáš Buchta, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Martin Padrnos.

Útočníci:
Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Jan Dufek, Michal Popelka, Štěpán Fryšara, Žiga Jeglič, Šimon Kratochvil, Valentin Claireaux.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz