Cítím důvěru, těší střelce Pekra. Proč na jaře upřednostnil Kladno?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Kladno je doma nejúspěšnějším týmem WSM Ligy – na ČEZ Stadionu bodovalo ve všech devíti zápasech a v celkové tabulce je druhé (a to jen kvůli horšímu skóre). Zdá se, že tenhle tým má potenciál, aby na jaře zabojoval o návrat do extraligy.

Plekanec Chance liga

» HLASOVÁNÍ V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

Pomoci by k tomu mohl i kanonýr se žlutými tkaničkami u bruslí Matěj Pekr.

Jak zatím hodnotíte kladenské výkony?
Domácí zápasy pozitivně. Předvádíme v nich dobré výkony. Zato venkovní utkání jsou slabší (3 výhry, 4 porážky, pozn. redakce) a máme na čem pracovat. Občas ztrácíme body tam, kde by to málokdo čekal. První liga je ale v dnešní době hodně vyrovnaná, takže jsme rádi, že se nám doma daří. Venku se musíme zlepšit.

Co je největší kladenskou předností?
Nasazení a bojovnost v domácích zápasech. Možná je to i tím, že tu máme menší kluziště než jinde.

Je v něčem současný tým lepší než ten loňský?
To nevím, teď to nechci hodnotit. Sezona se hodnotí podle play off. Loni jsme došli do sedmého zápasu semifinále a letos bude úspěchem, když se dostaneme dál.

Trenér Miloslav Hořava je známý obranným stylem. Jaké úkoly do defenzivy dává útočníkům?
Nemyslím si, že je pan Hořava defenzivní trenér. Řekl bych, že je komplexní. Každý trenér má samozřejmě rád, když je defenziva uspořádaná, to se o té naší ale říct nedá. Defenziva je to, co nás trápí. Na trénincích na ní proto pracujeme. My ani trenéři s ní nejsme spokojení.

„Venkovní utkání jsou slabší. Občas ztrácíme body tam, kde by to málokdo čekal."

Za osm zápasů jste stihl pět branek. Jak se cítíte vy sám?
Říkám to v každém rozhovoru, když dostanu podobnou otázku – vždy je co zlepšovat. Nechci to přeceňovat, je teprve začátek soutěže. Až budu mít po čtyřicátém zápase nějaký počet gólů, tak to potom můžeme hodnotit. A hlavně až po play off – tam jsou hráči a góly daleko důležitější než teď.

Vnímáte, že máte oproti minulé sezoně v týmu o něco významnější roli?
Asi ano. Cítím trošku větší důvěru. Loni mě přibrzdilo zranění. Letos sice taky, ale vrátil jsem se mezi kluky, s kterými jsem začínal (k Romanu Přikrylovi a Jakubu Strnadovi, pozn. redakce). To je výhoda. Přesilovky hraji skoro všechny, takže s pobytem na ledě jsem spokojený.

Před sezonou o vás měla velký zájem Horácká Slavia, kde jste zažil několik povedených sezon. Co rozhodlo o vašem pokračování u Rytířů?
Asi ambice. Nechci říct, že Třebíč nemá ambice, také má velké, ale Kladno si řeklo, že chce do tří let postoupit do extraligy. V Třebíči to, myslím, až takhle není. Nebylo to o podmínkách smlouvy a o penězích. Třebíč mi vždy vyšla vstříc a nemůžu o ní říct špatné slovo, rozhodovaly zkrátka postupové ambice.

Každopádně u třebíčských fanoušků jste hodně oblíbený.
Já doufám, že nejen u třebíčských (směje se). Samozřejmě mě to těší. Ve středu pár lidí z Třebíče na zápas do Kladna přijelo, tak jsem je pozdravil. Je to hezké.

„Nebylo to o podmínkách smlouvy a o penězích."

Minulý týden jste s Kladnem zavítali na Lapač. Byl to zážitek?
Vsetínští fanoušci jsou nadšení z postupu, je tam hokejový boom. Klub má velkou historii a chodí tam spousta lidí. Atmosféra byla samozřejmě dobrá. Nechci je urazit, ale čekal jsem ještě větší peklo. Když kladenští fanoušci chtějí a my hrajeme dobře, tak máme taky dobrou atmosféru. A možná i lepší.

V létě jsem viděl fotku, na které máte hodně dlouhé vousy. Teď už je máte kratší.
Po play off jsem přemýšlel, kdy se oholím. Pořád se mi nechtělo, tak jsem se do půlky léta nechal zarůst. Pak jsem se chystal Honzovi Knotkovi z Olomouce na svatbu a nechtěl jsem tam vypadat jak bezdomovec a nejhnusnější host, tak jsem se oholil (směje se).

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz