Čistý hattrick za 18 minut! Máme super pohodu, libuje si vítkovický střelec Tybor

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Byl to jeho zápas. Stačilo mu zhruba 18 minut, aby svými třemi zásahy srazil Energii. Vítkovický útočník Radoslav Tybor se v souboji s Karlovými Vary blýskl hattrickem. Slovenský borec ve službách Ostravanů válí, v probíhajícím extraligovém ročníku se trefil už patnáctkrát!

HokejkaTV

Vedle příjemných radostí ho za tříbrankový počin samozřejmě čeká platba do týmové kasy. „Za hattrick je v kabině nějaká odměna, ale nevím přesně, jaká je tam sazba. Oslava ale žádná nebude. Blíží se konec základní části a my musíme odehrát každý zápas naplno jako by šlo o play off, abychom se v tabulce udrželi tam, kde jsme. To je pro nás důležité,“ tvrdí Radoslav Tybor.

Ten se blýskl vůbec prvním hattrickem v extralize. „Je pěkný pocit dát v půlce zápasu hattrick, ale já jsem hlavně rád, že jsem tím mohl pomoct týmu. Pro nás to jsou po těžkém víkendu důležité tři body,“ pokračuje.

Vítkovickým hokejistům to lepí. Doma vyhráli pošesté za sebou. „Vždycky, když se vyhrává, je super pohoda. Zatím nám to doma šlape. Doufám, že to tak bude pokračovat,“ přeje si dravý slovenský útočník.

Na ledě hýřil aktivitou i po hattricku. Ne, že by to zabalil. Naopak. Objevil se v několika dalších šancích, z nichž minimálně dvě volaly po gólu. „Jsem rád aspoň za ty tři. Samozřejmě, kdyby přišly i další góly, bylo by to ještě lepší. (směje se) Teď jsem dal hattrick já, příště ho dá možná někdo jiný. Pro nás je po tomto víkendu nejdůležitějších šest bodů do tabulky,“ opakuje Radoslav Tybor.

Energetici byli v Ostravě jaloví v koncovce. Vypálili sice 42 střel, jenže ujala se pouze jediná z nich. „U nich jsme zvyklí na něco jiného. Doma hrají mnohem lépe, ale my jsme dělali chyby v obraně, které si ještě určitě rozebereme, a tak měli šance i tady. Naštěstí Dolík zachytal výborně a hodněkrát nás podržel. Naskočil po delší době a podal skvělý výkon,“ chválí Daniela Dolejše, který dostal šanci ve vítkovické brance.

Jakub Petr: Cos dělal včera? Nič, tak to rob dál

Ostravané zvládli těžký víkend parádně. Za dva dny si tak do tabulky připsali plný počet šesti bodů. Byla na nich patrná únava po náročném sobotním derby s Třincem? „Nikdo to tak nevnímal. V play off se takhle hraje, že jdou dva zápasy po sobě. Vyzkoušeli jsme si to a dokázali jsme vyhrát oba zápasy, což je pro nás podstatné,“ pokračuje Tybor.

„Jestli to má hodnotit podle sebe, mám radši, když jdou zápasy hned po sobě, než když se týden nehraje, a pak jsou hned dva za sebou. Tohle mi sedí víc. Teď máme dost času na oddych a na přípravu s Kometou Brno, která nás čeká doma,“ dodává na závěr.

A co na tříbrankový příspěvek Radoslava Tybora říkal vítkovický kouč Jakub Petr? „Dal góly, je to jeho práce. Ptal jsem se ho, co dělal včera. On povedal, že nič. Tak jsem mu povedal, ať to robí dál,“ směje se hlavní trenér ostravského celku.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz