Čiliak prodloužil s Kometou: V Brně jsem doma, kam jinam bych chodil?

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

11. března 12:05

Adam Bagar

Brněnské vedení si týden před startem play off pojistilo služby brankáře Marka Čiliaka, který se v Kometě dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí. Klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaTV

„Jsem rád, že Marek zůstává v Kometě a že jsme se dohodli na delší smlouvě. Taky jsem si přál podepsat kontrakt ještě před nadcházejícím play off, aby byl v co největší psychické pohodě," prozrazuje hlavní kouč a majitel Komety Libor Zábranský.

O prodloužení smlouvy se obě strany bavily už delší dobu, nakonec je z toho dvouletý kontrakt s roční opcí. „Byli jsme velmi rychle dohodnutí, co se týče délky smlouvy a podobně. Čekalo se už jen na to, až to hodíme na papír," přibližuje Marek Čiliak.

„Neuvažoval jsem o ničem jiném, jsem v Brně spokojený. A doma. Kam jinam bych chodil?"

Ten se už po návratu nechal slyšet, že by v Kometě chtěl pokračovat i v následujících sezonách. „Neuvažoval jsem o ničem jiném, jsem v Brně spokojený. A doma. Kam jinam bych chodil? Mám tady rodinu, která je taky šťastná," doplňuje po podpisu.

Slovenský brankář začal sezonu ve Slovanu Bratislava, na začátku února se však z KHL vracel do míst, kde působil od svých patnácti let. V dresu Komety stihl v základní části odchytat osm zápasů se skvělým průměrem 1,61 inkasované branky na zápas.

Hradec? Bude to těžká bitva. A myslím, že i hodně vyhecovaná

Teď se už Čiliak těší na play off, které by moc rád zakončil zlatým hattrickem. Proti bude hned na úvod nepříjemný Hradec Králové. „Je to skutečně jedno, kdo na nás připadl. Už se začínám těšit, máme to v hlavách," líčí gólman, který čeká těžkou sérii.

„Očekávám, že budou hodně nepříjemní, bude to těžká bitva. Myslím, že i hodně vyhecovaná, což nám může vyhovovat," myslí si Čiliak, jenž vzpomíná i na dva roky staré semifinálové boje s Mountfieldem. „Byla to nejspíš nejtěžší série ze všech."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz