Čiliak poprvé za Zlín: Tady je vždy dobrá atmosféra. Proti Kometě chytat nechce

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín má první body. Po sedmi kolech se Berani dočkali. V souboji posledního s předposledním zdolali Pardubice 4:3 a odlepili se z posledního místa tabulky.

HokejkaTV

Velký podíl na vítězství měla i nová posila z Brna Marek Čiliak. Slovenský gólman ve Zlíně vypomáhá za zraněného Libora Kašíka a hned úvodní duel v dresu ševců mu vyšel na výbornou.

„Ze začátku jsem se cítil nervózně. Potom od druhé třetiny už to bylo lepší,” hodnotí Čiliak své první vystoupení. Naposledy v soutěžním utkání chytal 15. května na mistrovství světa proti Německu. Potřeboval se tak dostat do tempa. To se u povedlo hned na začátku, když vychytal v šanci pardubického Tybora.

„Bylo důležité se nějak chytit první střelou. Brankáři se vždy cítí lépe, když chytí první střelu. Dlouho jsem nechytal, takže jsem to potřeboval,” přiznává devětadvacetiletý gólman. Zlín se v zápase dostal po třinácti minutách do vedení 2:0. Hosté však do přestávky srovnali. Nejprve Čiliakovi propadla tečovaná střela vlastním obráncem a srovnat se Pardubicím povedlo pár vteřin před odchodem do kabin.

„Bylo důležité se nějak chytit první střelou."

„První gól mi tam nějak blbě vyskočil, nevím. Bylo to tečované a druhý gól, to jsme si nepohlídali závěr. To si musíme příště pohlídat. To by nás někdy mohlo stát body. Musíme hrát chytřeji,” je si vědomý dvojnásobný extraligový mistr.

V poslední třetině pak na něj šly pouze tři střely. „My jsme si říkali, že to bude bitva a tu třetinu musíme ubojovat za každou cenu. A zvládli jsme to, takže já jsem spokojený.”

„To vynecháme, takové otázky.”

Pro Zlín bylo důležité, že nepustili Pardubice do vedení. V utkání ševci vedli 2:0, 3:2 a nakonec 4:3. Po vyrovnání hostů na 2:2, ale byla znát na týmu určitá nervozita, což potvrdil i nový 

„Snažil jsem se to nevnímat, ale bylo to cítit. My jsme na ně vletěli, dali jsme góly a potom, nevím proč, jsme od té hry odstoupili a těch dalších deset minut nás dostali pod tlak. To si musíme pohlídat, takové ty situace před bránou, přihrávky zpoza brány a střely z před brankového prostoru. Taková chyba by se na konci neměla stávat,” vytýká Čiliak svým spoluhráčům vyrovnávací gól na 2:2.

Celkově v utkání kryl osmadvacet střel a na konci si mohl i se svými spoluhráči užít premiérově děkovačku s fanoušky. Ti Čiliaka v novém prostředí přivítali. Během zápasu po úspěšných zákrocích několikrát vyvolávali jeho jméno, stejně jako po konci utkání. „Jojo, slyšel jsem je. Tady je vždy dobrá atmosféra. Fanoušci nás hnali nás dopředu. Je super, že i když se nedaří, tak povzbuzují,” chválí slovenský gólman.

Příští utkání zajíždí Zlín na led Komety. Ovšem bez Čiliaka. Ten si nepřál proti Kometě chytat. Když měl odpovědět na otázku, komu bude v nedělním duelu Zlína a Brna fandit, jenom se smál. „To vynecháme, takové otázky,” usmíval se. Utkání ale sledovat bude. Zda doma, nebo na stadionu, to ještě neví. „Ještě uvidím, ale sledovat ho určitě budu,” potvrzuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz