Čihák o posilách či cílech: Moc bych si přál, aby Plzeň znovu zažila finále

Foto: hcskoda.cz

25. července 18:38

Adam Bagar

Ve středu absolvovali zátěžové testy, ale o den později už plzeňští hokejisté dřeli na ledě, čímž oficiálně zahájili závěrečnou fázi přípravy na novou extraligovou sezonu.

Nový fanshop

Indiáni trénovali ve dvou skupinách. S úderem deváté hodiny jako první vyjeli na led trenér gólmanů Rudolf Pejchar se svými svěřenci Dominikem Frodlem a Jaroslavem Pavelkou, jenž je jednou z mnoha posil v dost obměněném plzeňském kádru.

Další posila do obrany? Jedno jméno ve hře máme

Hlavně zadní řady prošly výraznou proměnou. Skončili Jakub Kindl, David Kvasnička, Nick Jones a Conor Allen, místo nich vyztužili defenzivu Vojtěch Budík s Bohumilem Jankem. „Ty hráče jsme měli vytipované,“ hlásí trenér Ladislav Čihák.

„V minulé sezoně jsme měli problém okolo brány, kde jsme nebyli dost důrazní. Od Bohouše si slibujeme, že přitvrdí a v uvozovkách nakazí ostatní beky,“ dodává Čihák, který připouští další posilu do obrany. „Jedno jméno ve hře máme,“ přiznává.

Ondřej Kratěna s Václavem Nedorostem ukončili kariéru, odešli další čtyři útočníci v čele s Janem Kovářem. Nahradit jej má navrátilec Tomáš Mertl, plzeňskou ofenzivu doplnilo ještě kvarteto Luboš Rob, Roman Vlach, Filip Přikryl a Radek Mužík.

„Do přípravy se zapojili všichni vyjma dvou kluků, kteří jsou na reprezentační akci národního týmu do 20 let, právě Radka Mužíka a Zacka Malíka,“ informuje Čihák. Druhý jmenovaný, jenž je synem někdejšího obránce NHL, je v Plzni na zkoušce.

„Osobně bych si moc přál, aby Plzeň znovu zažila finále. A věřte mi, že se o to porveme.“

Čihák je po odchodech s posílením týmu velice spokojen. „Kádr máme kvalitní, jsem s ním ohromně spokojený,“ potvrzuje kouč obhájce extraligového bronzu, který bude pomýšlet znovu na nejvyšší příčky. Tentokrát by chtěl ještě o patro výš.

„Cíle máme vždy nejvyšší, ale respektujeme sílu soupeřů. Vlčáků v boji o první místo je celá řada a my se k nim chceme přidat. Osobně bych si moc přál, aby Plzeň znovu zažila finále. A věřte mi, že se o to porveme,“ doplňuje šéf plzeňské střídačky.

Foto: Lukáš Kratochvíl, hcskoda.cz

Na trénincích má k dispozici i borce, kteří se chystají na další sezonu v zámoří. Beka Davida Skleničku a brankáře Pavla Francouze. „ Pro naše gólmany jenom dobře,“ těší Čiháka. Během srpna se navíc má k Západočechům připojit i Dominik Kubalík.

Škoda si před Ligou mistrů, v níž před startem extraligy vyzve finskou Hämeenlinnu a dánský Rungsted, naplánovala pouze čtyři přípravná utkání. Nejdřív v Milevsku změří síly s Českými Budějovicemi, poté dvakrát vyzve Kladno a nakonec Klatovy.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Jaroslav Pavelka, Kristián Kolář.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Zack Malík (zkouška), Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Tomáš Mertl, Radek Mužík, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Roman Vlach.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Luboš Rob (Vsetín)
Jaroslav Pavelka (Hradec Králové)
Vojtěch Budík (Pardubice)
Bohumil Jank (Chomutov)
Roman Vlach (Karlovy Vary)
Radek Mužík (Lulea)
Roman Přikryl (Saint John)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Zack Malík (North Bay, zkouška)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Ondřej Kratěna (konec kariéry)
Václav Nedorost (konec kariéry)
Jan Kovář (Zug)
David Stach (Kladno)
Dmitrij Milčakov (Minsk)
Conor Allen (neznámo)
David Kvasnička (Vítkovice)
Denis Kindl (Pardubice)
Jakub Kindl (Kolín nad Rýnem)
Miroslav Preisinger (Zvolen)
Nick Jones (Wolfsburg)

Zápasy HC Škoda Plzeň před startem TELH

06.08. 17:30 HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice (Milevsko)
08.08. 17:30 HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno
20.08. 17:30 Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň
22.08. 17:30 HC Klatovy – HC Škoda Plzeň

29.08. 17:00 HC Škoda Plzeň – HPK Hämeenlinna (Liga mistrů)
31.08. 17:45 HC Škoda Plzeň – Rungsted Seier Capital (Liga mistrů)
05.09. 18:00 HPK Hämeenlinna – HC Škoda Plzeň (Liga mistrů)
07.09. 18:00 Rungsted Seier Capital – HC Škoda Plzeň (Liga mistrů)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz