Cienciala po úchvatném sólu: Říkal jsem si, že by to mohlo vyjít

Foto: hcocelari.cz

Tak to byla hokejová nádhera! Třinecký útočník David Cienciala ve druhé části třetí finálové bitvy předvedl úchvatnou individuální akci přes celé kluziště, kterou nastartoval velký obrat Ocelářů z 0:1 na 4:1.

HokejkaTV

Běžela 36. minuta, když domácí šikula za brankou převzal puk, kličkou se zbavil Marka Zachara, ve středním pásmu Lukáše Krenželoka, pak se natlačil před beky Martina Ševce i Taylora Dohertyho a bekhendem u tyče nachytal Romana Willa.

„Skákal jsem ze střídačky, byl tam odražený puk za bránou. Měli jsme to k němu s Davidem Musilem tak padesát na padesát, koukli jsme na sebe, vzal jsem si ho, nabral rychlost a říkal si, že by to mohlo vyjít,” popisuje David Cienciala.

„Ani nevím, přes kolik hráčů jsem projel. Uvažoval jsem, že si to potáhnu ještě do forhendu, ale byl tam hráč, takže jsem do toho práskl na první tyč. Kotouč mi sjel, ale skočilo to přes beton a spadlo do branky,” líčí šťastný třinecký střelec.

„Měl jsem velkou radost, že je srovnáno a že jsem pomohl klukům nastartovat obrat,” doplňuje Cienciala, jenž smazal nelichotivou nulu na střeleckém kontě Ocelářů, kteří nakonec ve třetí finálové bitvě brali zaslouženě hladké vítězství 4:1.

Slezané tak vedou 2:1 na zápasy a jsou už jen dva kroky od mistrovského titulu. „To je sice pěkné, ale ještě nás čeká strašně dlouhá cesta. Půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít zase podat takový výkon,” velí na závěr Cienciala.

Hráli jsme výborně, těší Šimona Hrubce

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz