Chtějí rozhodit Furcha?! Omsk odmítá, že by jednal o příchodu Saláka

Foto: hawk.ru

12. března 11:22

Václav Jáchim

V hokejovém světě platí nepsané pravidlo, že během sérií play off kluby nekomentují budoucí angažmá klíčových hráčů. Především tedy gólmanů. V Rusku je teď velmi žhavá situace v brankovišti Omsku, server Byzněs Online přišel s informací, že by měl po sezoně skončit Dominik Furch. Podle zmíněného zdroje už si Avangard hledá náhradu, z Novosibirsku do Omsku by se údajně mohl stěhovat Alexander Salák.

Plekanec Chance liga

Uvedený web neodkazuje na vyjádření žádného činovníka, podle nejmenovaného zdroje je prý přesun Saláka jednou z variant pro další období. Někdejší gólman Chicaga, Floridy, Turku nebo Färjestadu údajně s Avangardem jedná, jasno by mělo být poté, co odchovanci jihočeského hokeje doběhne do cíle stávající smlouva s Novosibirskem.

Server, který občas vypouští přesné zprávy, ale i pouhé domněnky, připomíná, že v Omsku dál nepočítají s Dominikem Furchem, ačkoli jeho kontrakt platí až do konce ročníku 2018-19. Účastník olympijských her v Koreji aktuálně s Omskem bojuje v prvním kole play off proti Ufě. Dnes je na programu šestý duel série, pokud ho Avangard nezvládne, postoupí soupeř, jelikož aktuálně vede 3:2 na zápasy.

Foto: sport.business-gazeta.ru

Hokejovému Omsku jde o všechno, není divu, že uvedené zprávy vedení klubu pořádně naštvaly. Jakmile Byzněs Online zveřejnil článek o možném příchodu Saláka do Omsku, představitelé Avangardu ihned reagovali prohlášením. "Jsme hodně překvapení zveřejněním podobných informací zrovna v den, kdy hrajeme šesté utkání s Ufou. Pokusy, jak vyvést z rovnováhy klíčové hráče, jsou bohužel běžné. Oficiálně prohlašujeme, že Furch má s Omskem smlouvu do roku 2019. Rozhovory s žádným gólmanem, ani se Salákem, náš klub nevede," cituje server championat.ru prohlášení tiskového oddělení Avangardu.

Stěhování Saláka do Omsku vyvrací také jeho ruský agent Igor Paraškin, posléze se objevila zvěst, že zájem by mohla mít Kazaň i další kluby. Podobné (dez)informace k ruské KHL tak nějak patří, budoucnost ukáže, jestli se mezi ně zařadí i spekulace o střídání českých brankářů v Omsku. Klub to razantně vyvrací, s Furchem loni prodloužil spolupráci na další období a někdejší brankář Slavie v soutěži potvrzoval, že oprávněně. Na druhou stranu ovšem ve východních končinách nikdo nikdy neví, co přijde. Omsk se letos až v poslední hrací den základní části probil do play off. Kdyby tým neuspěl v sérii s Ufou, bossové Avangardu by ročník bezpochyby nehodnotili pozitivně.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz