Chomutovský Movember? Akce pro fanoušky i příspěvky hráčů za góly

Prvoligoví Piráti se zapojí do celosvětové charitativní akce Movember, která každoročně probíhá v listopadu a upozorňuje především na prevenci proti rakovině prostaty.

HokejkaTV

Chomutovští hokejisté si symbolicky nechají narůst kníry. Ale nezůstane jen u symboliky: hráči pomůžou i finančně.

„Samozřejmě budeme mít kníry jako všichni ostatní, ale navíc jsme se rozhodli, že podpoříme Davida Tržického,“ říká na klubovém webu útočník Nicolas Hlava, který celou akci inicioval.

Jde o žáka základní školy v Chomutově, kterého potkaly závažné zdravotní problémy. „Chtěli jsme Movember spojit s pomocí přímo tady u nás v regionu. A nejlépe pomoct někomu z našich fanoušků,“ dodal Hlava.

Jak konkrétně tahle pomoc proběhne?

Každý chomutovský hokejista dá základní příspěvek 300 korun. Za každý listopadový gól pak jeho střelec přihodí do sbírky další stovku. Brankář pak v případě čistého konta – a že jich Dominik Pavlát už letos vychytal hodně – pomůže třemi stovkami. 

Zapojit se můžou i fanoušci, ve fanshopu se totiž dají koupit papírové kníry. Výtěžek z jejich prodeje podpoří právě malého fanouška. „Chceme všem ukázat, že jsme jedna velká pirátská rodina, která si umí pomáhat i mezi sebou,“ vypráví marketingová manažerka Marcela Mošnová Dušková. 

Mezi fanoušky pak proběhne soutěž o nejlepší knír.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz