Chomutovská ostuda: V aréně řezali led, juniory museli v půlce přeložit

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nevídané problémy zasáhly do osudu sobotního derby juniorů Chomutova s Litvínovem. Po začátku druhé třetiny se začaly v ledové ploše místní ROCKNET ARÉNY dělat díry a zbytek zápasu se musel dohrát v malé hale!

Jágr Chance liga

Bez pěti minut tři hodiny. Tak dlouho trval souboj, který se určitě zapíše mezi nejkurióznější v letošní DHL Extralize juniorů. Domácí Chomutov měl fantastický start, mezi 15. a 22. minutou nasázel litvínovskému rivalovi pět gólů. V tu chvíli se zdálo, že je po zápase.

A to taky málem bylo. Akorát v jiném smyslu.

Když měli jít za chvíli hosté na přesilovku, rozhodčí si za brankou všimli několika děr. Nejdřív zavolali ledaře, aby je vyspravili. Jejich snaha ale byla marná, na povrch začala vylézat i reklama a dál už hrát zkrátka nešlo. Naštěstí ale byla k dispozici malá hala a Litvínov souhlasil, že se zápas dohraje tam.

„Utkání bylo v čase 23:25 po dohodě s trenéry obou mužstev a po souhlasu odpovědné osoby za řízení soutěže přesunuto na halu B pro nevyhovující stav ledové plochy,“ uvedl do oficiálního zápisu hlavní rozhodčí Šimon Glanc.

Takové problémy by samy o sobě ještě neznamenaly ostudu. Jejich důvod je ale zarážející. Mezi pátečním utkáním A-týmu a sobotním polednem, kdy startovala juniorka, totiž rolbaři v chomutovské aréně řezali led.

„To se nedá ani moc komentovat. Je hrozné, že se tu vůbec řeže led,“ řekl na webu Pirátů útočník Michal Gut. „Myslím si, že v extraligovém týmu, jako je Chomutov, by se to nemělo stávat, i když hrají třeba jen junioři. Přijde mi to takové neprofesionální,“ míní.

Chyba ovšem nevznikla na straně hokejového klubu. Město totiž potřebovalo sníh na sobotní Chomutovský pohár lyží a snowboardu.

„Tahle komplikace náš klub samozřejmě mrzí, ale nebylo v našich silách situaci zabránit. Městská organizace Kultura a sport, která nám stadion pronajímá a zaměstnává i ledaře, zajišťovala sníh pro akci města v centru. Ta se bohužel plánovala v době, kdy jsme měli s Plzní prohozené pořadatelství utkání, takže se v pátek v Chomutově hrát nemělo. Když se rozpis extraligového mužstva změnil, akci už nešlo posunout,“ uvedli k celé situaci Piráti.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Zbytek derby tak probíhal ve vedlejším „mrazáku“, kde je o dva metry kratší ledová plocha. A ta jako by mnohem víc svědčila soupeři, který se začal na Piráty dotahovat. „Hrají útočný hokej. My jsme si zvykli na velkou halu, kde jsme měli víc času a mohli jsme si s pukem víc hrát. Přesun nás rozhodil,“ přiznal šestnáctiletý talent a reprezentant.

Nakonec ale Chomutov dovedl zápas k vítězství 6:3, bod bral i v nadstavbě, a právě díky němu se dostal do čela extraligové skupiny A před Plzeň. Útočník ročníku 2002 k tomu přispěl výraznou měrou – v posledních třech utkáních vstřelil vždy po dvou gólech.

„Doufám, že to takhle půjde pořád stejně,“ usmál se hokejista, jemuž parádně šlape spolupráce s Kryštofem Ouřadou. První příčky svého týmu si hodně cení. „Jsou to krásné pocity, ale nesmíme usnout na vavřínech. Každá výhra nebo prohra může situaci v tabulce změnit. Musíme se koncentrovat a plnit roli lídrů skupiny. Prostě musíme ukázat, že jsme na čele skupiny právem,“ dodal Michal Gut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz