Chomutov posiluje útok, ze Zlína se k Pirátům stěhuje Pavel Klhůfek

Foto: piratichomutov.cz

Michal Poletín na konci minulého týdne zamířil z Chomutova do Zlína, teď se opačným směrem stěhuje Pavel Klhůfek! Odchovanec zlínského hokeje doplnil ofenzivní řady Pirátů, kteří o jeho příchodu informovali v tiskové zprávě.

Plekanec Chance liga

„Jde o rychlého a dobrého útočníka, kterého dobře znám. Letos patřil v play off k nejlepším hráčům Zlína,“ říká sportovní manažer a hlavní trenér Vladimír Růžička na adresu forvarda, který se loni po dvou sezonách ve slovenském Zvolenu vrátil do mateřského Zlína.

„Jde o rychlého a dobrého útočníka, kterého dobře znám. Letos patřil v play off k nejlepším hráčům Zlína.“

V dlouhodobé části zaznamenal ve 40 utkáních pouhých pět bodů za gól a čtyři asistence. Formu si schoval na předkolo play off proti Olomouci, kdy se ve čtyřech zápasech blýskl třemi brankami a nahrávkou a byl nejlepším střelcem týmu ve vyřazovacích bojích.

Šestadvacetiletý útočník si dřív zahrál extraligu také za Slavii, kde se potkal se současným koučem Pirátů Vladimírem Růžičkou. Oba se dobře znají a vědí, co od sebe mohou očekávat. Pavel Klhůfek zapsal v pražském klubu dohromady 111 startů a 28 bodů (13+15).

Přestupy v TELH: Ze zámoří se vrací 6 hráčů, 7 odchází do NHL »

Druhou nejvyšší soutěž si zahrál za Beroun a Havlíčkův Brod, na českých kluzištích působil sezonu ještě ve Znojmě, které hraje mezinárodní EBEL. Nejúspěšnější byl ve Zvolenu, kde za dvě sezony mezi slovenskou elitou nasbíral 102 bodů (46+56) ve 126 zápasech.

Klhůfek je už šestou posilou Chomutova před sezonou 2018-19. Už dřív jejich obranu posílili David Štich s Bohumilem Jankem, brankoviště Aleš Stezka a útok Adam Dlouhý s Janem Stránským. Zatímco poslední dva jmenovaní už za Piráty hráli, Klhůfka čeká premiéra.

Příchody do klubu Piráti Chomutov

David Štich (Kladno)
Bohumil Jank (Třinec)
Adam Dlouhý (Liberec)
Jan Stránský (Liberec)
Aleš Stezka (Liberec)
Pavel Klhůfek (Zlín)

Odchody z klubu Piráti Chomutov

Vojtěch Tomeček (Olomouc)
Michal Vondrka (Mladá Boleslav)
Lukáš Chalupa (neznámo)
Patrik Kadeřávek (neznámo)
Mário Grman (Slovan Bratislava)
Tomáš Slovák (neznámo)
Nicolas Hlava (Znojmo)
Michal Poletín (Zlín)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz