Chomutov posiluje brankoviště. Z Liberce získal mladíka Stezku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

18. května 2018, 14:21

David Jahoda

Na trase Liberec – Chomutov se upekl další přestup. Po útočné dvojici Jan Stránský a Adam Dlouhý mění liberecký dres za ten chomutovský i 21letý brankář Aleš Stezka. Gólman, který v sezoně 2016/17 vyhrál juniorskou americkou soutěž USHL a byl členem stříbrného národního týmu do 18 let na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2014, chytal v minulém ročníku převážně za Benátky nad Jizerou.

Jágr Chance liga

I když Aleš Stezka začínal s hokejem v západočeské Třemošné, nejvíce času strávil v klubu Bílých Tygrů. V sezoně 2013/14 dokonce pomohl libereckému staršímu dorostu k titulu. Po následující sezoně, kdy si ho navíc v draftu NHL vybrala ve čtvrtém kole z 111. místa Minnesota Wild, se vydal do zámoří, kde hrál juniorskou soutěž USHL. První sezonu odehrál za celek Sioux Falls Stampede, druhou za Chicago Steel, s nímž došel až ke zmiňovanému triumfu.

Když se Aleš Stezka před uplynulou sezonou vracel ze zámoří, slibovali si od něj Bílí Tygři, že se v budoucnu vypracuje do opory jejich brankoviště. "Jsem moc rád, že se k nám Aleš vrací po dvouleté pauze, kdy sbíral zkušenosti v americké juniorské soutěži USHL. Předtím 5 let působil v mládežnických kategoriích Bílých Tygrů. Je to brankář, který má velký potenciál, a je pro nás příslibem do budoucna. Aleše čeká další tvrdá práce po boku Romana Willa,“ říkal tehdy na adresu Stezky trenér brankářů Liberce Martin Láska.

>> Chomutov vítá posily do útoku. Vrací se Adam Dlouhý a Jan Stránský

Stezka začal jako Willova dvojka, do zápasu se ale dostal jen dvakrát. Následně se přesunul do Benátek nad Jizerou, kde odchytal 27 utkání. Od listopadu pak Willovi kryl záda Jaroslav Janus, který došel ze Slovanu Bratislava. 

Liberecké plány s Alešem Stezkou se ale nakonec změnily, 21letý gólman bude nově oblékat dres Pirátů z Chomutova. Jejich brankoviště se po odchodu Jána Laca v průběhu minulé sezony zmocnil 22letý Štěpán Lukeš, z pozice dvojky ho jistili buďto Dominik Pavlát, nebo Tadeáš Dvořák. Vypadá to tedy, že Chomutovští vstoupí do nového ročníku s velice mladým brankářským tandemem.

Chomutov kromě útočníků Jana Stránského a Adama Dlouhého dovedl do týmu i nedávného finalistu extraligy, obránce Bohumila Janka z Třince. Příliv hráčů ale přece jenom stále není tak výrazný, jako byl odliv. Z Chomutova odešlo hned osm hráčů včetně kapitána Michala Vondrky. Ke změně došlo i ve vedení klubu, novým výkonným ředitelem klubu se stal bývalý útočník Stanislav Mikšovic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz