Chomutov chce do 2. ligy! Kluby žádá o svolení, vypadá to nadějně

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

V minulých dnech prosákly na povrch informace o snaze chomutovských Pirátů zajistit si pro příští sezonu druholigovou příslušnost. Server hokej.cz se proto pokusil získat k této záležitosti maximum dostupných informací.

Aplikace Tipsport extraligy

„Žádost jsme opravdu podali,“ potvrzuje marketingový manažer Pirátů Libor Kult.

Pro Severočechy měla být sezona 2020/2021 odrazovým můstkem pro budoucí růst. Klub, který se mohl ještě nedávno honosit extraligovou příslušností, byl zařazen do krajské ligy, přičemž vedení Pirátů mělo jasný cíl – probojovat se o patro výš.

Jenže zásah vyšší moci v podobě pandemie nemoci covid -19 zasadil tomuto snažení nelítostnou ránu.

„Zásah vyšší moci nám tuto snahu znemožnil, proto teď hledáme jinou cestu k tomu, abychom tento náš cíl naplnili, ačkoliv vždycky platilo, že sportovní cesta byla a je pro náš klub tou preferovanou.“

„Chytali jsme se na sezonu v krajské lize, naším cílem bylo postoupit výš. Odpovídal tomu i kádr, ve kterém byla jména jako Jaroslav Kůs nebo Jakub Chrpa, tedy hráči, kteří hráli ještě nedávno Chance ligu," pokračuje marketingový manažer Chomutova Libor Kult. „Nicméně zásah vyšší moci nám tuto snahu znemožnil, proto teď hledáme jinou cestu k tomu, abychom tento náš cíl naplnili, ačkoliv vždycky platilo, že sportovní cesta byla a je pro náš klub tou preferovanou.“ 

Skutečnost, že Český svaz ledního hokeje obdržel žádost Chomutova o zařazení do druhé ligy, potvrdil hokej.cz také manažer sportovního oddělení ČSLH Antonín Vansa. Podle něj se nyní čeká na to, jak se k celé záležitosti postaví ostatní druholigové kluby.

„Český svaz ledního hokeje obdržel dne 27. ledna žádost klubu Piráti Chomutov o zařazení do druhé ligy pro sezonu 2021/2022. Výkonný výbor ČSLH se touto žádostí minulý týden na svém jednání zabýval, přičemž před rozhodnutím si vyžádal stanovisko ostatních druholigových klubů,“ objasňuje Antonín Vansa.

A co na to vybraní druholigoví majitelé a manažeři, které jsme oslovili? Prakticky ve všech případech jsou reakce na případné přijetí Chomutova do třetí nejvyšší soutěže kladné. Kluby věří, že pro druhou ligu by Piráti byli vítaným oživením.

„Výkonný výbor ČSLH se touto žádostí minulý týden na svém jednání zabýval, přičemž před rozhodnutím si vyžádal stanovisko ostatních druholigových klubů.“

„Za mě ano, už jsem to potvrdil. Myslím, že Chomutov by byl zpestřením pro nás i pro fanoušky. Další rok v krajské lize by pro ně byl katastrofou,“ nechal se slyšet majitel královédvorského Rodosu Vasil Teodoridis.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Kladné stanovisko, byť s výhradami, zaujímají také v Havlíčkově Brodě.

„Stejná situace nastala i loni před sezonou, kdy se touto cestou snažily do druhé ligy dostat hned tři kluby. Svaz se k tomu před startem ročníku na jednání všech manažerů postavil prakticky tak, že záleží na nás. Jestli se domluvíme, budou ty kluby připuštěny do soutěže, když se nedomluvíme, nedojde k tomu. Nedomluvili jsme se, takže k tomu nedošlo. Za mě správně," přemítá sportovní manažer Havlíčkova Brodu David Kozlík mladší.

„Já bych taky chtěl v Brodě Chance ligu, ale kvůli tomu nebudu obvolávat všechny manažery, jestli mě do soutěže vezmou,“ dodává.

„Budeme hlasovat pro přijetí Chomutova, a to z jednoho jediného důvodu. Když se podívám kolem sebe, je spousta klubů, které mají vlivem současné krize nemalé problémy."

„Nicméně budeme hlasovat pro přijetí Chomutova, a to z jednoho jediného důvodu. Když se podívám kolem sebe, je spousta klubů, které mají vlivem současné krize nemalé problémy. Může se stát, že se do ligy nepřihlásí nebo i to, že po Vánocích řeknou: došly nám peníze, takže to nedohrajeme."

„Nechtěl bych nic přivolávat, nicméně ta možnost tady je. Loni nás bylo čtyřiadvacet, myslím, že teď budeme rádi za to, když nás bude pětadvacet,“ vysvětluje Kozlík své obavy o budoucnost.

A pokračuje.

 „Myslím, že řada klubů ve druhé lize je ráda za to, když sezonu skončí s nulou na účtu. K tomu si připočtěte nynější problémy a na to navazující snižování rozpočtů. Už takhle jeli někteří silou vůle. Je to samozřejmě každého věc, ale já bych hokej takhle dělat nechtěl, to je můj názor. Samozřejmě, že jde o zábavu pro fanoušky, ale pokud do toho jdete s tím, že je vaším cílem skončit sezonu s nulou na účtu, nebavilo by mě to. Proto doufám, že se situace všude zlepší," přeje si sportovní manažer Bruslařů.

Pro přijetí Chomutova do druholigového rybníčku jsou také v Kopřivnici.

„Zatím jsem nezaznamenal žádnou negativní reakci. Logiku to má v tom, že Chomutov dobře pracuje s mládeží, takové kluby by se podle mě měly podpořit. Jde o to, aby děti, které se nedostanou nikam ven, mohly následné hrát co nejvyšší dospělou soutěž. My ve druhé lize tady ten prostor máme,“ hlásí manažer Kopřivnice Jaroslav Hrubý.

Pro přijetí Chomutova do 2. ligy jsou také v Příbrami, jak hokej.cz potvrdil manažer tamního oddílu Miroslav Bláha. „S účastí Chomutova ve 2. lize souhlasíme. Parametry přijetí si ale musí nastavit ČSLH," komentuje příbramský boss.

Foto: Roman Dušek, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz