Chomutov byl přímočarý, říká Stránský. Přesvědčil ho i Růžička

Foto: piratichomutov.cz

Piráti v letní přestávce před nadcházející sezónou v Tipsport extralize přivedli jenom dva nové útočníky, mezi kterými byl i Jan Stránský. Osmadvacetiletý rodák z Plzně už jednou chomutovský dres oblékal, ale v dobách starého zimního stadionu, na který si velmi dobře pamatuje. Od nové sezóny si slibuje hlavně větší porci minut, kterou by měl ve vyšších formacích dostat.

Plekanec Chance liga

Jan Stránský odehrál v rámci sezony 2010-11 v dresu Chomutova čtrnáct zápasů, během kterých si připsal šest kanadských bodů za dva góly a čtyři asistence. „Bylo to v době, kdy jsem byl ještě v Plzni, se kterou jsme vypadli v předkole nebo prvním kole play off, takže jsem potom dojížděl ještě do Chomutova,“ vypráví tamní odchovanec.

V té době Chomutovští hráli ještě ve staré hale přezdívané „Stodola“, která musela ustoupit nové výstavbě. „Byl to klasický, dřívější český hokej. Mělo to něco do sebe. Dřevěná tribuna už se potom ani v první lize moc neviděla. Bylo to malinké a útulné, ale s extraligou to nemělo nic moc společného,“ uvádí osmadvacetiletý útočník.

Nový sportovně-kulturní komplex vyrostl v městské části Zadní Vinohrady, kde jsou kromě dvou ledových ploch také fotbalový nebo atletický stadion a aquapark. „Nová aréně je rozhodně větší komfort,“ culí se a přidává, „zázemí, co je tady, vyrostlo před pěti nebo šesti lety. Je to celé nové a zamlouvá se mi. Je tady hodně sportovišť, které určitě využiji i mimo tréninkovou stránku pro normální život.“

Foto: piratichomutov.cz

Z toho vyplývá, že Jan Stránský bude v Chomutově natrvalo bydlet. „Bydlel jsem i v Liberci, takže hodlám bydlet i v Chomutově. Na dojíždění úplně nejsem, protože když se hraje v sezoně, únava přijde hlavně po cestě z venkovních zápasů. Myslím, že by to ani nešlo,“ domnívá se extraligový šampion z roku 2016.

A právě z Podještědí zamířil mládežnický reprezentant na úpatí Krušných hor, kde nyní působí i svérázný kouč Vladimír Růžička starší. „V Liberci mi neprodloužili smlouvu. Měl jsem nabídku i z jiného klubu, ale Chomutov byl přímočarý,“ říká Jan Stránský. „Po rozhovoru s panem Růžičkou už to byla jednoznačná volba. Je to trenér, který má v české extralize jméno, dosáhl na několik titulů, má výsledky a odchované hráče,“ připojuje.

Povídání se sportovním manažerem nebylo jenom o výši platu ale také o porci minut, na které by mohl útočník se zkušenostmi z kanadské juniorky dosáhnout. „Bod číslo jedna byl, abych hrál a dostal šanci. Chtěl jsem se o místo ve vyšších lajnách poprat a nebýt jenom zastrčený v nějaké čtvrté formaci,“ líčí sebevědomě Jan Stránský.

Foto: piratichomutov.cz

Jelikož v letní přestávce odešla řada útočníků v čele s Michalem Vondrkou, uvolnily se i přední pozice kanonýrů. „Podle toho, co jsme se bavili s panem Růžičkou, šance by měla být už od začátku větší. Měl bych být zařazený do vyšších lajn a mít nějaký ice-time,“ přibližuje. „Uvidíme, jak se s tím poperu a chytím šanci za pačesy,“ dodává.

A na co se mohou fanoušci těšit v podání odvážného útočníka, který se nebojí shodit rukavice. „Všichni ví, jaký je můj styl hokeje. Jsem pracant, prioritní je bruslení a střela. Už mám nějaký věk, takže zlaté ručičky už asi mít nebudu, ale snažím se to pilovat,“ uzavírá Jan Stránský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz