Chomutov ani Litvínov! Klepiš posílí Boleslav, do Třince se vrací Žejdl

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

10. prosince 2015, 16:10

Václav Jáchim

V pondělí skončil u třineckých Ocelářů, Jakub Klepiš se stal v týmu jarních finalistů play off nadbytečným a byl předčasně z kádru uvolněn stejně jako Erik Hrňa. O mistra světa 2010 ihned projevila zájem konkurence. Všechno nejprve ukazovalo na Chomutov, pak se do věci vložil Litvínov a údajně i další kluby. Jenže všechno je jinak. Jakub Klepiš se stěhuje do Mladé Boleslavi, kde naopak předčasně ukončil hostování Lukáš Žejdl. Bývalý slávista se o dva týdny dřív vrací do kádru Třince.

Plekanec Chance liga

Transakce se narodila ve čtvrtek odpoledne, předcházela jí dlouhá jednání. V případě Jakuba Klepiše se původně zdálo, že bude volbou pro Chomutov, už záleželo jen na dohodě obou klubů. Jenomže k té nedošlo, ačkoli se věc táhla vlastně tři dny. Bývalý hokejista Washingtonu, Omsku, Ufy či Dynama Moskva musel poněkud déle počkat, až se všechno vyjasní.

Nakonec se Klepiš stěhuje do Mladé Boleslavi, což je částečně překvapení, protože druhý klub tabulky nebyl nucen sahat do zaběhnutého soukolí. Nicméně Středočeši nastoupili do akce - také s výhledem do budoucna. Po sezoně ukončí kariéru David Výborný a tým potřebuje ofenzivního lídra s další perspektivou. Klepiš představy Bruslařského klubu naplňuje, zájem byl tedy značný.

Teď už je jasno. Mladá Boleslav přebírá Klepišovu smlouvu, kterou měl v Třinci až do jara 2018. Do kádru Ocelářů se naopak s předstihem vrací Lukáš Žejdl. Urostlý útočník původně v Mladé Boleslavi hostoval do konce ledna, opačný směr ale nabral už nyní. Pokud se včas podaří vyřídit veškeré náležitosti, je předpoklad, že Klepiš poprvé oblékne dres Mladé Boleslavi už v pátečním extraligovém duelu proti Pardubicím.

"Chci poděkovat Třinci, Jakubu Klepišovi i jeho agentovi za solidní a rychlé jednání. Extraliga jede solidní rychlostí, Vánoce bývají v mnohém náročné až zlomové. Jsme rádi, že se nám vše podařilo vyřídit rychle a korektně. Kuba má spoustu zkušeností z tuzemska i zámoří. Ví, co to znamená odpovědnost, spolupráce i týmový duch. Jeho příchod pro nás dost znamená," řekl klubovým stránkám generální manažer Jan Tůma.

Podle informací hokej.cz mohl být součástí transakce i Tomáš Klimenta, jenž už v minulosti za Třinec nastupoval. Zkušený útočník ale dál zůstává členem týmu Mladé Boleslavi. Středočeši netajili ani chuť angažovat střelce Erika Hrňu. Účastník loňského turnaje Channell One Cup dorazil na úterní duel Bruslařského klubu do Ostravy, ovšem k transakci nedošlo. Ve středu se mluvilo o výměně Hrni z Třince do Komety, tahle varianta následně padla. Ví se, že elitního kanonýra chtějí v Olomouci nebo v Litvínově, vyloučit nelze další varianty.

Litvínovská Verva touží posílit ofenzivu. Když nevyšel Klepiš, jarní mistr se podle všeho soustředí na Radka Dudu. Vyhlášený bojovník sám ukončil angažmá v Karlových Varech, na vedení Energie teď záleží, zda Dudu do Litvínova pustí. Trenérovi Rulíkovi by se ostřílený hokejista hodil, jde zatím ale jen o předběžnou úvahu. Severočeský klub byl rovněž v kontaktu s Jakubem Petružálkem, ovšem návrat jednoho z lídru mistrovského týmu se nekoná. Bývalý útočník švédského Örebro se dnes upsal ruskému Dynamu Moskva.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz