Chlubna prodloužil s Duklou. Může ale odejít do Kanady

Foto: Markéta Křižová, hcdukla.cz

Nejmladší z pevných článků jihlavského kádru bude v Dukle pokračovat. Osmnáctiletý útočník Tomáš Chlubna podepsal na Vysočině novou jednoletou smlouvu.

O Kapku lepší hokej

Chlubna si musí dál počkat, zda projde letošním draftem NHL. Dostalo se na něj prozatím alespoň v CHL Import Draftu, kde si ho jako 18. v pořadí vybral tým Red Deer Rebels z Western Hockey League. Právě tam se měly ubírat jeho další kroky, vlivem koronavirové krize ale zatím musí zůstat doma.

V Jihlavě absolvoval kompletní letní přípravu a vyrazil i na led, nyní zvolil očekávaný krok: Se svým mateřským klubem podepsal novou smlouvu.

To ale nutně neznamená, že bude Chance ligu hrát celou následující sezonu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Tomáš podepsal nový kontrakt na rok. Smlouva obsahuje ustanovení, že může odejít v průběhu sezony do klubu Red Deer Rebels, jenž ho draftoval a který hraje kanadskou juniorskou soutěž Western Hockey League,“ uvedl jednatel Dukly Bedřich Ščerban pro klubové stránky.

Tomáš Chlubna zatím na domácí scéně jiný dres než ten jihlavský neoblékal. V loňském, premiérovém ročníku mezi dospělými odehrál 43 zápasů Chance ligy s bilancí 6 gólů a 10 nahrávek. Krátce vypomohl i juniorce (6 / 4+4), za níž by ještě mohl dvě sezony hrát.

Na reprezentační scéně byl Chlubna nejproduktivnějším hráčem ročníku 2002 ve výběrech U16, U17 i U18, celkem nasbíral v 67 duelech vynikajících 65 bodů (28+37). Od loňského odchodu dalších opor do zámoří vedl tým jako kapitán.

Letos načal ročník i s českou dvacítkou, ze soustředění v Rokycanech se však na první zápasovou akci do Brna neprobojoval.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz