Chlouba mě překvapil, mrzí Laca. Hrdina Pirátů se omluvil fans Sparty

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Nesčetněkrát se proti sobě postavili na tréninku. Ale tentokrát stáli jako soupeři, navíc v ostrém zápase a za nerozhodného stavu 2:2. Souboj Sparty s Piráty rozseklo úspěšné trestné střílení hostujícího Romana Chlouby, jenž chladnokrevně vyzrál na svého bývalého parťáka Jána Laca a vystřelil Chomutovu důležité tři body.

Plekanec Chance liga

"Věděl jsem, co udělám, ale ještě jsem se poradil s trenérem, který mi říkal, že se to vždycky snažím přetáhnout až na zadní tyč a že tentokrát to mám zkusit hned po kličce," hlásí šťastný střelec, který byl předtím v úniku faulován Tomášem Pavelkou. Hlavní rozhodčí Adam Kika ani chvíli neváhal a zkřížil ruce nad hlavou – trestné střílení.

To provedl Roman Chlouba mazácky, rozpohyboval Jána Laca a zakončoval do prázdné sparťanské klece. "Byla to velká role, ale snažil jsem se na to moc nemyslet a provést to co nejlíp, abych pomohl týmu," prozrazuje chomutovský útočník, který za nerozhodného stavu udržel nervy na uzdě. Nerozhodilo ho ani bučení domácích diváků.

"Snažili se mě rozhodit, ale já jsem nad tím vůbec nepřemýšlel," usmívá se Chlouba, který po úspěšném nájezdu lehce podráždil O2 arenu. "Oslavu jsem si užil a vrátil jsem jim to. Ale ne, tohle se nedělá. Chci se sparťanským fanouškům omluvit, byly v tom emoce," sype si popel na hlavu autor vítězné trefy z 51. minuty dramatické bitvy.

Oslavy? To se nedělá, byly v tom emoce, líčí Chlouba

Že proti němu stál bývalý spoluhráč Ján Laco, pro něj možná bylo lehkou výhodou. "Ale nedá se říct, že bych měl proti němu nějakou skvělou nájezdovou bilanci, bylo to asi tak padesát na padesát," líčí Chlouba. "Překvapil mě. Na trénincích vždycky zkoušel něco jiného, tak jsem ani nevěděl, co udělá," přiznává sparťanská posila.

"Byl to rozhodující moment duelu. Mě to mrzí, protože jsme mohli pomýšlet na nějaké body," smutní slovenský gólman, který Piráty dobře zná. Jejich dres oblékal od začátku loňské sezony až do 22. prosince té letošní. "Byla to spíš nevýhoda. Znám jejich návyky, ale v utkání udělají něco jinak a už je to k ničemu. Navíc oni zase znají mě."

Sestřih utkání HC Sparta Praha – Piráti Chomutov

Oba aktéři klíčové situace nebrali mač jako vyloženě speciální. "Samozřejmě jsem měl velkou motivaci, ale chomutovskou kapitolu jsem už uzavřel. Co bylo, to bylo. Nebyl jsem s nikým v kontaktu a soustředil se na zápas," přiznává Laco. "Nějaké špičkování neproběhlo, brali jsme to jako každé jiné utkání," potvrzuje vzápětí Chlouba.

Jeho tým vyhrál osmé z posledních deseti utkání a vyhoupl se už na sedmou příčku našlapané tabulky. "Spartu jsme přeskočili o bod, jsou to hodně důležité body, ale musíme makat dál," velí chomutovský hrdina. To kabinu Sparty ovládl smutek. "Chtěli jsme moc vyhrát, ale začali jsme špatně, byli statičtí a prohrávali 0:2," mrzí Laca.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz