CHL, pak extraliga. Na únavu se ale nemůžeme vymlouvat, říká Vráblík

Foto: hcskoda.cz

11. ledna 22:56

Jan Picka

V neděli v obrovském dramatu vydřela Škodovka dva body na ledě Zlína, v úterý bojovala v semifinále Champions Hockey League na ledě Frölundy. Nelehký program pro indiány pokračoval na domácím ledě, kde v důležitém utkání přivítali Mladou Boleslav, jež před zápasem byla za Plzní pozadu jen o čtyři body. Bruslaři nakonec na západě České republiky získali dva body za výhru v prodloužení, napínavé střetnutí okomentovali plzeňští beci Roman Vráblík a Conor Allen.

Jágr Chance liga

Romana Vráblíka, stejně jako hlavního trenéra Ladislava Čihák, nepotěšily některé plzeňské pasáže ze střetnutí. „Nevstoupili jsme do zápasu, jak jsme chtěli, prohrávali jsme. Sice jsme to otočili, ale nešťastně jsme pak dostali vyrovnávací gól,“ říká bek Škody. A hned bez otálení pokračuje: „Musíme hrát celou dobu, nevypustit ani jednu minutu. Musíme vyhrát, výhry potom udržet. Od začátku soutěže jsme neměli žádnou šňůru, nedá se vždy jen vyhrávat o jeden, dva góly, není to optimální.“     

O nabitém týdnu a nedostatku sil ale Roman Vráblík nechtěl mluvit, podle něj by se rychlý sled zápasů na výkonech Plzně neměl projevit. „Na únavu se nemůžeme vymlouvat. Nemyslím, že jsme prohráli kvůli únavě, pro každého je lepší hrát zápasy než pořád trénovat. Pro mě osobně určitě,“ říká osmadvacetiletý bek. „Boleslav byla bojovnější, chyběl nám ten jeden gól, který jsme nedokázali vstřelit,“ dodal záhy Vráblík. Ten proti Bruslařům v sestavě Plzně vyčníval dobrým pohybem, přehledem a nebezpečnými ranami, kterými sice ohrozil hostujícího gólmana Krošelje, leč překonat ho nedokázal.

„Musíme se naučit za takového stavu zápasy vítězně ukončit."

To naopak zvládl Conor Allen, který ve druhé třetině otočil stav zápasu na 2:1. Mladoboleslavští však zásluhou Pláňka a Šťastného rovněž předvedli obrat, který díky šťastným trefám dokonali v prodloužení. Ale zpět k Allenovi. Americký bek si připsal v posledních čtyřech duelech hned pět gólů! Nejprve se prosadil během jedenáctigólové kanonády proti pardubickému Dynamu, ve zmiňovaném semifinále Ligy mistrů zaznamenal hattrick – na obránce mimořádný počin – po pasu Kováře pak skóroval rovněž proti Bruslařům.

Na výhru to však nestačilo, takže i v tomto případě měl pevný člen škodovácké defenzivy z trefy zkalenou radost. „Jen jsem většinou ve správné chvíli na správném místě, doufám, že to tak bude pokračovat i nadále. Pro mě je hlavní dostat puk na bránu, že jsou z toho góly, to mě sice těší, ale pro mě jsou důležitější výhry a týmové body,“ říká Conor Allen. Pro Západočechy se jeho angažování ukazuje jako skvělý kauf, americký bek má zatím na kontě v TELH už 7 tref, v CHL zaznamenal další 4 góly.

Podle Allena musí jeho celek zapracovat na lepším proměňovaní vypracovaných příležitostí, které by dobře rozjetý zápas definitivně rozhodly: „V části, kdy jsme vedli 2:1, jsme měli hodně šancí, ale neproměňovali jsme je. Musíme se naučit za takového stavu zápasy vítězně ukončit, rozhodnout je dalším gólem, snad se nám to povede už v Olomouci.“ Duel proti Moře odehrají Západočeši v neděli od 17:00, hned o další dva později je čeká odveta semifinále CHL proti frölundským Indians.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz