Chemici bez play off! Ale dalo se to zachránit, ví Hübl. Šlégr sledoval výsledky

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

8. března 21:26

Jan Šimek

Chtěli se pokusit o zázrak a na poslední chvíli se procpat do předkola play off. Potřebovali k tomu splnit dvě podmínky – zvítězit ve Vítkovicích a čekat na zaváhání svých konkurentů. Litvínovští hokejisté začali na ostravském ledě dobře a vedli. Pak ale schytali pět branek a bylo po nadějích. Chemici tak končí jedenáctí a sezonu končí bez fanfár.

Nový fanshop

„Potřebovali jsme bezpodmínečně bodovat, a to se nám nepovedlo. Hlavou se mi nehoní vůbec nic. Je konec sezony,” mrzí litvínovského vůdce Viktora Hübla. Chemici neměli jednoduchou pozici. Na ledě Vítkovic potřebovali vyhrát a navíc spoléhat na zaváhání soupeřů.

„Byla to mizivá naděje, ale chtěli jsme to odehrát jinak. Neříkám, že jsme nebojovali, ale nebyl to dobře odehraný zápas na to, že jsme vedli 1:0. Mohlo to být lepší, bohužel je konec,” klopí zrak zkušený borec.

Severočeši v Ostravě vedli, jenže domácí ve druhé části srovnali a třetí třetina? Ta byla v režii vítkovického celku, který Litvínovu nasázel čtyři zásahy a rozhodl. „Nevím, jak to vypadalo, ale ode mě to rezignované nebylo... Pořád jsme s tím chtěli něco udělat. Za stavu 1:2 i 1:3 jsme měli přesilovky, jenže jsme je nevyužili,” štve čtyřicetiletého matadora.

Jakub Lev: Těšíme se v předkole na Spartu

„Přijeli jsme tady s tím, že o play off zabojujeme. První část jsme hráli velice slušně, muselo jít vidět, že si jdeme za vítězstvím. Vedli jsme, ale pak jsme dostali gól po individuální chybě při přesilovce soupeře. Výsledek nevypadá dobře, ale snažili jsme se to zvrátit. Bohužel se nám to nepovedlo a play off si nezahrajeme,“ mrzí generálního ředitele litvínovského klubu a kouče Jiřího Šlégra.

Sledovali Litvínovští průběžné výsledky dalších zápasů, především svých soků v boji o předkolo? „Přiznávám, že jsem sledoval ostatní výsledky, ale člověk se musí soustředit hlavně na sebe,“ pokračuje bývalý vynikající obránce. „Já ne, my museli nejdříve vyhrát. Až pak mělo cenu se dívat na ostatní, ale prohráli jsme, a tím pádem nás ostatní výsledky nezajímají,” vrací se ke slovu Hübl.

Zlom? Hned po sedmi zápasech, tuší Hübl

Verva vypadla z desítky, ale na závěr základní části zmobilizovala síly. Po odvolání kouče Milana Razýma tým ze severu Čech doma sestřelil lídra základní části z Liberce i rozjetou Plzeň. „Dokud nějaká šance byla, věřil jsem tomu. Sezona se ale pokazila jindy, ne v těch posledních zápasech. Kdybychom vyhráli na Spartě, dalo se to zachránit. Bohužel i tam jsme prohráli,” kroutí hlavou litvínovská ikona.

Chemici se tak budou s probíhající sezonou loučit ve skupině o udržení. „Je to na dlouhé vyprávění, sezonu bych teď nehodnotil, ale dobrá nebyla. Vyšel nám akorát začátek, a pak to bylo takové nahoru dolů,” přiznává. „Zlom přišel asi hned na začátku po tom sedmém zápase (Litvínov vedl extraligu - pozn. red) , pak už to nebylo ono. Chvíli to bylo dobré, pak zase špatné,” dodává Viktor Hübl.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz