Cheb představil trenéry i spoustu hráčů, veterán Hruška pokračuje

Foto: hcstadioncheb.cz

29. května 2020, 13:17

Adam Bagar

Druholigový nováček z Chebu odstartoval přípravu pod taktovkou nové trenérské dvojice. Po roční štaci v Řisutech se do klubu vrátil hlavní kouč Michal Jäger, roli jeho asistenta bude plnit David Káňa. Stadion to uvedl na svých webových stránkách.

Aplikace Tipsport extraligy

„Vrátil jsem se do Chebu z důvodu perfektního zázemí a vynikající spolupráce s realizačním týmem klubu, který bude hrát poprvé v historii druhou ligu,“ hlásí natěšeně Michal Jäger. Ten má aktuálně na trénincích k dispozici přibližně tři desítky hokejistů.

Foto: Facebook HC Řisuty

„V převážné většině se jedná o mladé hráče, kteří prošli karlovarskou akademií, nebo byli v Sokolově, Litvínově a v Chomutově. Máme tady i naše odchovance, kteří také nastupovali za mládež Energie a chtějí se porvat o místo ve druhé lize,“ zní z klubu.

Jäger s Káňou mají k dispozici řadu borců, kteří už mají s druhou ligou zkušenosti. Jedná se o Vojtěcha Šika, Tomáše Kvapila, Petra Račanského, Daniela Zavřela, Michaela Čejku, Davida Holuba, Michala Horkého, Radima Řezníčka nebo Jakuba Hendrycha.

Foto: Facebook HC Stadion Cheb

Michal Maydl, Robert Kala, Šimon Krutina, Daniel Černý, Petr Kořán či Patrik Šťastný pak hráli nejvyšší juniorskou soutěž. „Jednání se vedou také s Martinem Traplem, Ondřejem Pajkem a Jaroslavem Vašíčkem,“ prozrazuje předseda klubu David Speierl.

V přípravě jsou i hráči z loňského kádru, který vybojoval historický postup do třetí nejvyšší soutěže. O své místo v sestavě Stadionu se chtějí porvat Jan Strýček, Pavel Vápeník, Adam Novák, David Troška, Jakub Krejsa, Michal Fečo, Pavel Hlavatý a také Marek Šafařík.

„A potěšitelnou zprávou je, že se rozhodl pokračovat velezkušený David Hruška,“ těší Speierla další spolupráce s 43letým útočníkem, jehož v roce 1995 draftovala Ottawa. Zkušeností má na rozdávání, se Vsetínem a Slavií získal celkem pět extraligových titulů.

Z aktuálních jmen se postupně vyprofiluje hráčský kádr druholigového nováčka. „Uvidíme, jak se s jednotlivými hráči domluvíme,“ hlásí Speierl s tím, že letní příprava Chebu potrvá sedm týdnů. Na led potom účastník skupiny Jih vyjede první týden v srpnu.

Pravděpodobné složení jednotlivých skupin 2. ligy:

Sever: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Vlci Jablonec, HC Řisuty, BK Nová Paka, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Jih: HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, IHC Králové Písek, HC David servis České Budějovice, HC Tábor, HC Příbram, HC Kobra Praha, BK Havlíčkův Brod.

Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Slezan Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz